Wpis z mikrobloga

Mireczki! potrzebna pomoc w doborze laptopa. Mój lapek asusa ma już 7 lat, rozpada się w rękach, trzeba zainwestować! :)

Laptop tak do 2500 zł. (Chyba, że jakaś promocja jest, że lapek, który kosztuje 4000 zł można za 3000 zł kupić... ;))

Służyć głównie do oglądania filmów HD, słuchania muzyki, czasem aby pograć i porobić na trochę projektów w CADzie.

Matryca 15 cali. Laptop do domu, więc nie zależy mi na mobilności czy też czasie pracy baterii.

Czy macie jakieś propozycje?

Gdzie najlepiej kupować?

Podziękował z góry za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #laptop #komputery #jakilaptop #hilfe
  • 21
@frez: czyli za samą i5 dopłacasz 500 zł... A to wzrost wydajności niezbyt duży, na dodatek nie odczujesz go w grach choćby, bo to karta ogranicza, a nie procesor. A jak już koniecznie chcesz wydać więcej, to najlepiej zainwestuj w SSD, taki Crucial M500 240 GB kosztuje koło 4 stów.
@frez:

ehh widzę, że i tak muszę coś więcej napisać w temacie te 740 są zubożone, w ogóle głupia polityka nvidii i producentów.

Przedstawiam opcje:

Lenovo G500H na i5 i z radeonem HD8750M masz za 1969 do tego możesz dokupić dysk ssd 240GB Cruciala m500 za 400 zł bądź troszkę wydajniejsze: Od 514zł - Samsung 840 EVO 250GB Od 490zł - SanDisk Ultra Plus 256GB

Inne opcja:

DELL Inspiron 3537 na
@Pustulka: właśnie oglądam tego della 3537, wiele osób chwali della za jakość i dobry serwis, średnio przekonany jestem do lenovo... dużo kumpli na studiach miało z nimi problemy tj. spalające się karty graficzne czy płyty główne
@Pustulka: Prawda, 740m ma obcieta szyne pamieci w tym laptoku, jednakze nadal jest wydajniejsze niz jeszcze do niedawna bardzo popularne 630m.

@frez: Problemem z kartami AMD jest klopotliwe przelaczanie kart graficznych... Proponuje poczytac. Ja bym sie nie pchal w to, nawet kosztem wyzszej wydajnosci. No chyba ze ustawiona jest na sztywno karta dedykowana, wtedy tak, ale tu znowu cierpi czas pracy na baterii.
@frez:

Ten ma gwarancję nbd, więc wyżej. Tyle, że Dell trochę ostatnio odwala i jeżeli byś na niego zdecydował to szybko sprawdź czy na zasilaczu podczas przewijania myszką bądź jakimś innym obciążeniu masz w tle metaliczny dźwięk taki szum. Jeżeli by się pojawił to zwróć laptop i każ by przysłali tobie inną nową sztukę, bo dell naprawić tego nie potrafi, a raz na ileś laptopów się takie coś trafia.

http://allegro.pl/dell-inspiron-3537-i7-4500u-8gb-1tb-hd8850m-dnd-i4223372349.html z
@Pustulka: mam laptopa z 5650m tam to jest idealne, bo sam wybieram recznie karte i ona dziala niezaleznie od wszystkiego, tylko przelaczanie troche czasu zajmuje. Na forum nhl.pl wielu uzytkownikow zglasza problemu, wiadomo jest lepiej niz na poczatku, ale do dzialania Optimusa od Nvidii wiele brakuje.

@frez: z kazdym procesorem Intela jest zintegrowana karta graficzna. Wiele laptopow daje mozliwosc przelaczania sie pomiedzy karta zintegrowana a dedykowana. W kartach Nvidii dzieje