Wpis z mikrobloga

Wpadłem na świetny pomysł na książkę i potem ekranizację.

Bestseller jak się patrzy:

Główny bohater ma 9 żyć. Gdy umrze rodzi się w nowej rodzinie jako nowa osoba z pełną wiedzą i świadomością poprzednich żyć.

Pierwsze życie przeżywa normalnie, nic ciekawego, można dodać jakieś zwykłe wątki.

Drugie życie jak jako dziecko będzie uznany za geniusza bo będzie miał pamięć z pierwszego życia. Taki mały geniusz itp.

W innych życiach będzie miał jakiś wypadek, śmiertelną chorobę i inne smaczki fabularne.

Będzie też to książka science fiction. W końcu będzie żył na przestrzeni ~700 lat, więc będzie postęp technologiczny.

Będzie to też dramat, przemijające osoby które kochał, nowe rodziny, miłości swojego życia.

Myślałem też, żeby jak w którymś życiu odnalazł jakąś bliską osobę z poprzedniego życia i próbował ją do siebie przekonać, ale nie wiem czy to nie będzie zbyt trudne i mocne.

Gdzieś tak w 2,3 życiu zacznie się kształcić, żeby mieć lepszy start od nowa w następnych cyklach. Będzie też przeżywał rozterki typu: "rzucam wszystko i idę w Bieszczady/albo dookoła świata pieszo"

#!$%@? możliwych wątków xD

A no i kolega wymyślił, że główny bohater będzie pierwszym człowiekiem na marsie i jak tam na nim umrze i się znowu narodzi na Ziemi to zobaczy swój pomnik ;D

#pomysl #ksiazki #ksiazka #takietam
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kessubuk: ciekawy pomysł, ale dla mnie nie powinien od urodzenia mieć tej świadomości ale w późniejszym wieku sobie przypominać (coś jak ludzie wierzący w reinkarnację - plus można dodać taki wątek, że być może wszyscy tak żyją tylko on jeden ma tego świadomość, a przynajmniej takie jego rozterki). To by dodało trochę materiału na wcześniejsze życia - nie wiedziałby czy zwariował czy to prawda. Z tym odnalezieniem znajomej osoby to
  • Odpowiedz
@kessubuk: Zajebiste, propsuję w #!$%@? i czekam aż ktoś to zrealizuje :D

Ale urozmaiciłbym w ten sposób, że główny bohater przede wszystkim nie wie ile ma żyć. Dzięki temu mamy zawszę tę presję na czytelniku, że nie wiadomo czy będzie w ogóle kolejna część itd. Sam główny bohater też nie wie i jest ta niepewność :P

+oczywiście trzeba dodać, że tylko ten jeden bohater ma coś takiego, no bo inaczej
  • Odpowiedz
@kessubuk: @Pzanty: @seeksoul: @deyna: @rerwen: @pan_Kmicic: @-PPP-:

Robimy wykopowy challenge? Sam nie umiem pisać i byłoby to ciężkie w czytaniu ale pojąłbym się dla samej zabawy :D Np. Dwa tygodnie na napisanie opowiadania, ilość stron nie ma znaczenia i ograniczenie np do 2-3 żyć głównego bohatera. Na sam początek ustalić co
  • Odpowiedz
-Bohater pamięta swoje wcielenia w momencie narodzin.


@klik34: No przecież o to w tym wszystkim chodzi :(

Ja się nie podejmuję, ale chętnie poczytam :)
  • Odpowiedz