Wpis z mikrobloga

@tidcah6gidob2ss3: Przed fedorą używałem ubuntu i raczej aż tak dużo się nie różniło od strony użytkowania. A zmieniłem z Ubuntu na Fedorę bo wtedy wersja fedory 17 chodziła szybciej niż ubuntu bodajże 12.04. A teraz słyszałem, że nowa wersja chodzi całkiem szybko.
@Xriri: no i to były czasy ubuntu 12 i fedory 17... dawno temu, chcesz to wypróbuj, ale jak używasz fedory to lepiej zostać z fedorą dopóki nie nauczysz się obsługiwać linuxa z konsoli, wtedy dystrybucja nie ma takiego znaczenia.
elementaryOS bo wydajność i interfejs najnowszego ubuntu to tragedia w porównaniu i innymi debianopochodnymi jak np. mint. A fedory nie znam.
@skew: Mnie się Unity akurat podoba gorzej z jego wydajnością (przynajmniej jak go używałem to na netbooku nie była ona najwyższa).

Co do ElementaryOS to podobno wszystko działa pięknie ładnie do momentu gdy się używa tylko systemowego oprogramowania. A gdy się chce używać aplikacji innych niż systemowe to już się czasem pojawiają problemy. Nie wiem na ile to jest prawdziwe, możesz potwierdzić lub obalić to?
@Xriri: Niestety nie używałem innego oprogramowania niż systemowe bo nie czułem takiej potrzeby. Archiwizator, przeglądarka plików itp. spełniają swoje zadanie. Rzecz jasna mam zainstalowane sporo aplikacji niesystemowych typu filezilla, sublime text 2, skype, chrome, steam, conky itd. i nie zaóważyłem żadnych problemów, pliki tekstowe otwieram sublime text i też wszystko gra.