Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakiś dobry #router wi-fi do mieszkania? Taki do 200zł, nie wymagam jakiegoś ogromnego zasięgu tylko stabilności. :)

Mój obecny Belkin dławi się pakietami jak siedzę dłużej na wykopie (praktycznie dzieje się to tylko na wykopie :D) i przestaje wysyłać neta... Jak wyłączam zakładkę z wykopem, wszystko po max minucie wraca samo do normy (reset routera też trwa ~1min). Nie pomogło przywrócenie routera do ustawień fabrycznych, przeinstalowanie sterowników do karty sieciowej, diagnostyka itd... Muszę kupić coś nowego. ;)

#informatyka #komputery #kiciochpyta
  • 11
Od około 6-7 lat w dwóch mieszkaniach miałem routery TP-Linka i oba do tej pory :) Nie zrywają połączenia, standard G (obecnie wszyscy wybierają N). Nie ma co pakować kasy w Linksys, skoro TP-Link sprawdza się w domowych warunkach znakomicie.
@seta1991: na co dzień pracuję na Apple Time Capsule/Air Port :D Te dopiero potrafią #!$%@?ć, zwłaszcza jak w biurze mamy pod router 9-10 osób podpiętych kompami i telefonami... To jest dopiero przepłacony sprzęt! :P

W domu mam modem CISCO + router Belkina, sam modem jest spoko, nie mam na nim takich problemów no ale nie tylko ja używam internetu i przede wszystkim nie tylko stacjonarki. ;)

@Janusz_Cebulak: Czytam sobie właśnie
@Janusz_Cebulak: zrywa połączenia, "świruje" jak mam więcej urządzeń podpiętych. Nie wyciąga prędkości tak jak na linku(oczywiście mówię o jednym PC podłączonym podczas sprawdzania) wiec u siebie mam teraz linksysa a tamten leży, czasem jak lana gdzieś potrzebuje a nie chce mi się bawić z moim w przestawianie ustawień to używam. Po prostu wadliwy model :P