Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z piszczelami. Bolą mnie podczas biegania, obojętnie czy się rozgrzeję czy nie. Ból jest silny, zazwyczaj muszę przerwać bieg. Pojawiło się to nagle, nigdy wcześniej nie miałem takich dolegliwości, a regularnie uprawiałem i uprawiam sport. Z tego co się orientuję to wiele osób ma z tym problem. Jakieś rady?

#bieganie #piszczele
  • 14
to ćwiczenie daje rade

Stajemy plecami do ściany, drzewa - powoli przyciągamy stopę jak najwyżej do góry. Na początku może być 10 razy w trzech seriach. Krótka przerwa na rozluźnienie i ćwiczenie powtarzamy. Następnie robimy to samo ćwiczenia z tą samą liczbą powtórzeń, ale zamiast powoli przyciągać palce - robimy to w formie szybkich drgnięć. luke4539
@luke4539: ale biegasz po twardym miękkim ? @falowlosa dobrze napisała. Zalezy jaki nacisk jest niektorzy pochylaja sie bardzo niektorzy sylwetka prosta mniej obciazajaca. Ogolnie to las :) miękkie podłoże
@n1k0: Żużel, utwardzona ziemia, ogólnie klimat lasu, pól :) W sumie do swojej sylwetki nigdy wagi nie przykładałem, przy jakiejś okazji spróbuję skupić się na tym. Będę truchtał wyprostowany.
@luke4539 Dobra sylwetka nie jest zła :) plecy wyprostowane łopatki ściągnięte, sam staram się biegać tak. Moze za bardzo nacisk na palce stopy. Sam czasami mam lekkie bole ale to kwestia rozchodzenia później po biegu. Bo najpierw była masa teraz rzeźba
@n1k0: Szczególnie ból odczuwałem jak starałem się lądować na palce albo pięty. Jak na środek stopy to mniej bolało, ale wciąż bardzo przeszkadzało w biegu.