Wpis z mikrobloga

@franekfm: IMO do spraw Ukrainy powinniśmy się mieszać - pozwalanie na ingerowanie Rosji pod pretekstem ochrony ludności rosyjskiej, może posłużyć jako pretekst do interwencji w krajach bałtyckich
@stjimmy: (#) a poza tym musisz się nauczyć człowieku, że jak jest debata to kandydat ma odpowiadać na zadawane pytanie, jak jesteś ślepy i nie widzisz, że ktoś się go zapytał o zdanie w temacie to się wypowiedział, ale nie klapki na oczy i jedziemy, że to z własnej inicjatywy
@franekfm: Proszę cię jednak mi wytłumacz. Jakie postanowienia? Ja uważam , że to nasza sprawa - m.in. z powodów które podałem, między innymi możliwość zastosowania takiego samego pretekstu w stosunku do Estonii.

Co do drugiego twojego posta - nie jestem w stanie zrozumieć o co ci chodzi? Czy ja mówię , że źle ,że się wypowiedział? Po prostu się z nim nie zgadzam, ani z lansowaną przez JKM tezę , że
nie


@franekfm: xD A może się ustosunkujesz do twierdzenia, że JKM nie zmienia zdania , ale jednak zmienia?: D Mam na myśli post ze wczoraj, na który nie raczyłeś mi odpowiedzieć :D
@franekfm: zapomniałeś jeszcze o tym:

Jak podał dziś Naftogaz w komunikacie, chodzi o Budiszczanowosko-Czutowskie złoże ropy i gazu. Licencję na prace geologiczne i wydobywcze Naftogaz dostał w końcu 2011 r. W ubiegłym roku Ukraińcy dowiercili się tam do ropy w przemysłowych rozmiarach. Zasoby okazały się największe wśród znalezionych w ciągu ostatnich 15 lat.


Minimalna wielkość złoża oceniana jest na 12,8 mln ton ropy; złoże zawiera też gaz, ale jak dotąd nie
@franekfm: dobra, a teraz zostawiam Cię z tym gościem, który łyka propagandę TV, coby nadal mógł Cię przepytywał, dlaczego musimy się bać Rosji, zacieśniać współpracę z UE i tworzyć armię europejską i jeszcze jutro - wprowadzić Euro..

Cały ten konflikt i tak od początku wynikał z ustaleń pomiędzy Merkel a Putinem, a to co widzimy to cyrk i teatrzyk, na pokaz w którą główną rolę (pacynek) i chłopców do bicia -
@spluczka: Ale ja wiem o co się toczy stawka :D chodzi mi o to , że nie powinno być zgody na takie działania - ingerowania w niepodległe państwo. Poza tym uważam, że nie należy doprowadzać do wzmocnienia Rosji-z tym krajem nigdy nie było nam po drodze. I nie nie łykam propagandy TV i tworzyć armię europejską itd , nie wiem skąd ci się to wzięło. I powody jakie Rosja podaje -
Poza tym uważam, że nie należy doprowadzać do wzmocnienia Rosji-z tym krajem nigdy nie było nam po drodze.


@stjimmy: i co w tym względzie zrobiła polska dyplomacja, czy - dyplomacja europejska? oprócz tego że pozbyliśmy się rosyjskiego rynku mięsa i możliwości np. eksportu jabłek?

I powody jakie Rosja podaje - ochrona ludności rosyjskiej, mogą być też użyte w przypadku bałtyckich


@stjimmy: my nie mamy takich problemów, bo zwyczajnie - nie
@stjimmy: polska dyplomacja nie zrobiła nic, bo nic zrobić nie mogła i została wystawiona jako banda chłopków roztropków, która gotowa jest zaorać własny kraj, byleby mieć możliwość zgrywania mesjasza narodów i pomachania szabelką. efekt był wiadomy i prosty do przewidzenia.

a europejska dyplomacja nie zrobiła nic, gdyż dba o własne, długofalowe interesy, a nie - o interesy cudze. tak jak poważni politycy w każdym, normalnym, liczącym się kraju.
@spluczka: Kwestia tego jak się konflikt rozwinie - kolejne sankcje mogą zagrozić gospodarce Rosji, przyłączenie Krymu też ekonomicznie nie było zbyt opłacalne - pożyjemy zobaczymy, IMO całość skończy się porażką Rosji - strefy wpływów na Ukrainie już nie odzyskają, chyba że rzeczywiście dojdzie do jawnego wybuchu wojny