Wpis z mikrobloga

Poszukiwania idealnego clearomizera ciąg dalszy. Na razie mam tak:

1. X-Jet Spider - ideał! Ale jest jedna największa zaleta i wada zarazem: grzałka BDC. Świetnie zapobiega wyciekom, dobrze oddaje smak, daje kopa, ale po 5 dniach już czuję spaleniznę. Przepalanie nie za wiele daje, łatwo nadpalić, regeneracja nie wchodzi w grę, a nie mam zamiaru wymieniać grzałki co tydzień lub częściej.

2. Atom - po położeniu dodatkowego sznurka na grzałkę nie cieknie, ale jakoś mało dymu, dużo powietrza, zimna chmura, ogółem niby dobrze, ale jakoś nie czuję, żeby się "pałiło".

3. Stare, ale dobre, czyli CE10+ - porzuciłem na rzecz Spidera, dzisiaj kupiłem znowu grzałkę i póki co jest spoko, zobaczymy kiedy zacznie cieknąć i mnie denerwować. Zaletą jest konstrukcja prosta jak cep - nawet nie przepalam, tylko wyciągam całe sznurki i opalam nad kuchenką. Wymienić cały sznurek, to zresztą kwestia 2 minut, drut też raczej bez problemu da się zmienić. Wady: no lubi cieknąć + po dłuższym czasie zbiera się syf, brunatny osad (ze sznurków zużytych podejrzewam). Dam mu jednak szansę, mam sznurki, mam drut, zadbam i zobaczymy jak będzie.

Zatem moje typy na dziś to CE10+, jak nie wypali, to Atom lub X-Jet Spider, jednak z przewagą tego pierwszego - sorry, Spider jest super, ale albo coś robię nie tak, albo mam takie zużycie, albo to norma. Dodam, że używam go na Spinnerze II z napięciem 3.8V, jak wszystkiego zresztą.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to dawać, z jedną uwagą: opcje o litrowej pojemności i wielkości czajnika mnie nie interesują ;).

#epapieros #epapierosy
  • 21
  • Odpowiedz
X-Jet Spider


@adrael: Przepaliłem po niecałym tygodniu, ale później nauczyłem się jak tego używać :) Serio, później grzałkę wymieniłem po miesiącu bo wcześniej nie było takiej potrzeby. Ja dla próby po przepalaniu grzałki wymoczyłem we wrzątku, tak jak ktoś na YT proponował i pomogło, nie czuć spalenizny.
  • Odpowiedz
@adrael: Nie ma się czemu dziwić przecież X-jet jest klirkiem dwugrzałkowym więc normalne jest to że zużywa więcej liquidu. Spróbuj sobie ewentualnie Vivi Slim. Sama Vivi nova jest duża. Klirków typu bdc masz do wyboru do koloru - cała rodzina. Ewentualnie coś od Kangertecha z podwójną grzałką. Pro tank 3 mini dla przykładu... Ewentualnie z pojedynczej grzałki Davide S mini.

Grzałki do BDC łatwo samemu regenerować, zrobiłem kilkanaście kumplom :P

http://www.youtube.com/watch?v=pwgkYUgZXHI
  • Odpowiedz
@szajka: Słyszałem dużo o Vivi Novach, ale jakoś nigdy nie używałem. Mówisz konkretnie o tym: https://www.e-dym.pl/VISION/607-'Zestaw_ViVi_Nova_Tank__v3.html ? Jak dla mnie to górnogrzałkowiec jak CE10+, z większą pojemnością, odrobinę inną konstrukcją, wymiana pewnie tak prosta jak w CE10+, a trzy (czy nawet cztery?) sznurki zamiast dwóch lepiej zapobiegają wyciekom. Mam rację? A może tak trzeci sznurek do CE10+? Spróbuję jak zacznie cieknąć, jak będzie niefajnie, to kupię Vivi Novę, jak mi się
  • Odpowiedz
@adrael: Jeśli chodzi o grzałki do vivi novy to z tego co pamiętam to tylko te 2,8Ohma mają sens. Inny sznurek. Gruby, łatwo go przepalić, przesunąć, wg mnie dużo lepiej sie pali niż na takich wielosznurkowych (takie jakie są na foto na edymie). Do tego jakiś metalowy drip. Nie wiem czy to placebo czy nie, ale dużo lepiej mi się na nich pali niż na plastikowych. Grzałki sobie kręć samemu. Cenowo
  • Odpowiedz
@szajka: No ja robiłem do tej pory do CE10+ samemu, w sensie wymieniałem sznurki, jak drut padał, to kupowałem grzałkę, ale teraz i drut mam. Nic to, poużywam CE10+, może później przyjdzie i czas na próbowanie Vivi Novy, sznurek do Vivi jaki gruby konkretnie na to 2,8?

@Horwi: może i łatwo, ja próbowałem, za dużo czasu mi to zajęło, a i tak nie wyszło. Nie mam czasu na zabawę z
  • Odpowiedz
@Mam_Glupi_Nick: Nie! :) Widziałem ostatnio toto co ukradłeś sam sobie ze sklepu i mówiąc, że "nie chcę wielkości czajnika" miałem na myśli właśnie to :). Raczej mnie nie przekonasz, no chyba że w ostateczności jak mi inne opcje odpadną. Priorytetem jest dla mnie prostota konstrukcji, regeneracji, łatwego napełniania w bojowych warunkach. A tam z tego co czytałem, to żeby nalać liquid trzeba śrubkę odkręcić, co jest dla mnie mega wadą.

@
  • Odpowiedz
@adrael: Cóż, spaliłem grzałkę po 6 dniach używania, później wiedziałem, że jak za ciepła to nie dobrze (chociaż w sumie łatwo się domyślić) nauczyłem się ile lać liquidu, co zrobić jak się "zapcha" itd.
  • Odpowiedz
@beer_man: to już opanowałem, ale mimo to ;). Ja mam tę wadę/zaletę, że palę w pracy a i pracuję w domu, jak myślę (co nie jest dla mnie proste :D), to tracę kontrolę nad tym ile palę, a Spider jednak potrzebuje czasem czasu na napełnienie się i może przez to go załatwiam.

@Mam_Glupi_Nick: bo ja wiem... jeśli oleję CE10+, a to zapewne potrwa tydzień lub dwa, zanim uznam ewentualnie, że
  • Odpowiedz
@adrael: Kayfun z nano kitem jest wielkości Vivi Nova. Różnią się średnicą i pojemnością. Używam od niedawna nano kita do kayfuna lite plus i jest super. Jesli tylko styknie Ci koło 1 ml pojemności to szczerze polecam.
  • Odpowiedz
@adrael: Jeśli bierzesz pod uwagę kajtka to musisz mieć też większe zasilanie. Kayfun + jakaś batka ego będą wyglądały śmiesznie, będą niepraktyczne , nie ma sensu się za takie coś brać... Chyba, że masz jakieś większe zasilanie to naprawdę polecam :)
  • Odpowiedz