Wpis z mikrobloga

Kolejny odcineczek - #garazmarzenafrolo !

Otóż w tym odcinku coś nietypowego, tak mi się zdaje - Mercedes Benz E320 CDI W211 - specjalnie podaje dokładną wersję, gdyż taką chciałbym mieć w garażu. Dlaczego W211 - mam z tym autem styczność na co dzień i jest fenomenalne. Ja wiem, że straszą elektroniką czy SBC i takie tam ale w sumie w egzemplarzu z którym mam styczność to wszystko jakoś działa (rocznik 2007, buda po lifcie chociaż z silnikiem 2.7 CDI - taka przejściówka nietypowa) i nie psuje się, chociaż realny przebieg tego auta to ~140.000 km więc gorsze czasy może nadejdą a może i nie. Ktoś spyta jak #garazmarzen to czemu nie najnowsze W212 - a no bo mi się nie podoba czy to przed liftem w kwadratowych okularach czy teraz w tych bufiastych reflektorach, w dodatku wnętrze mi tak jakoś nie pasuje bo jest takie same jak w innych mercach. Dlaczego 320 CDI ( w wersji po lifcie realna pojemność 3.0l - 224KM) bo w wersji 2.7 (177KM/400Nm) temu autu na pozór nic nie brakuje, jest szybkie i żwawe aczkolwiek widać, że mogłoby być jeszcze szybsze i lepiej reagować na gaz. Chociaż dźwięk 5 cylindrowego silnika w dieslu jest bardzo przyjemny dla ucha, raczej w V6 tak dobrze to nie brzmi. Chociaż powiem Wam, że takie auto i tak nie zachęca do robienia nim wyścigów - rozleniwia i uspokaja. Tyle ode mnie dzisiaj :)

#samochody #wykopcarsavenue #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_64Cha0O7qlNVOUSflxcBtuvdxDkeqjpR.jpg
  • 9
@afrolo2568: Śmieszne, że u nas ten merc to taki sobie ot, zwyczajny bogatszy Januszowóz bądź Sałatowóz, a w Stanach jak ktoś podjeżdża taką E klasą to wrażenie jest zupełnie inne.
@afrolo2568: też lubię W211, poliftowy czarny Avantagrde to kawał pięknej limuzyny, wizualnie lekki ale dostojny i reprezentacyjny. W212 to niespójny stylistycznie, optycznie ciężki plastikowy kloc, nawet wersja AMG wygląda beznadziejnie.
@Sepang: Aż ciężko to przechodzi przez myśl ale ten mercedes jest PIĘKNY ... niemieckie i piękne rzadko idzie w parze ale uwielbiam to auto. Szczególnie, że to nie tylko mrzonka z obrazka, na żywo w prowadzeniu jest równie świetny - pierwsze auto z automatem, które prowadziłem i strasznie polubiłem automaty. A ceny spadają ! ;)