Wpis z mikrobloga

Hej, poszukuję książki (sagi/kilku tomów) - nie wiele z niej pamiętam niestety. Przeszukiwanie porali jak lubimyczytać itp. niestety nie przyniosło rezultatu (albo nie potrafię skojarzyć tej książki/sagi z niczym).

To co pamiętam to trochę chaotycznych przebłysków z mojej poplątanej głowy:

Była to historia o młodym chłopcu, który miał być wyszkolony na maga. Nie była to magia w stylu Harrego Pottera, tylko magia wynikająca z "znaków", czy to rysowanych, czy też jako pozycji podczas czarowania.

Pamiętam, że w celu ochrony chłopak został przeniesiony do głównej siedziby. Brama była wygrawerowana(?) znakami ochronnymi i podobno nikt przez nią nie mógł się przedrzeć. Pamiętam, że w tej siedzibie były korytarze i jakieś dziwne znaki, pokazujące w którym kierunku zmierzać na ścianach. W tej siedzibie ktoś obszedł zabezpieczenia i "przeszukał" umysł chłopaka (chodziło chyba o to czy jest jego synem).

Kojarzę wyprawy jego z przyjaciółmi - do innych światów. Prawdopodobnie były trzy - świat ludzi normalnych (nasz chyba teraźniejszy świat), świat ich magii - jak i świat gdzie było pustkowie.

Z sytuacji co pamiętam, uwięzienie chłopca w jakiejś wierzy - tworzył on tam bariery rysując na piasku(?) znaki - i wielki zły mag próbował się do niego dostać, napuszczając zwierzęta różne - na pewno żółwia, który symbolizował cierpienia.

Koniec pamiętam - że chłopak nie ma magii, ale dotknął jakiejś runy i ona zaczęła błyszczeć.

To wszystko co skojarzyłem - z góry dziękuję, jeśli ktoś przypomni sobie tytuł. W ekstremalnym przypadku możliwe jest, że pomyliłem chłopaka z dziewczyną...

#ksiazki #pomoc #poszukuje #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@Kaplanka: znalazłem tylko Krąg Magii Tamora Pierce - niestety to nie to (tamto czytałem jakieś 10 lat temu już, więc musi być trochę starsze).

Mam tylko przebłyski na temat tych książek, 3 światy, bramy, przejścia jakieś - ludy pustyni itd pewnie wszystko to mi się miesza i nigdy nie odnajdę tych książek :(
  • Odpowiedz
@Wapniak: ;(. To może zapytaj na jakimś książkowym forum? Obstawiam, że tam przesiadują ludzie znacznie bardziej obeznani w tym temacie. A nóż, widelec ktoś trafi w dziesiątkę ;3
  • Odpowiedz
@Kaplanka: Rok temu pytałem i nic, niedługo poszukam for fantastyki i tam zapytam też, strasznie ciężko to wyszukać - niby coś wiem, niby nie, czasami mi się zdaje, że to moja głowa sobie to uroiła i nigdy takiej książki nie było :/
  • Odpowiedz