Wpis z mikrobloga

Po parunastu godzinach szukania i porównywania, ostatecznie na placu boju zostało dwóch konkurentów: Dell Inspiron 3537 i Acer V3 571. Oba mają i5 i 4 GB RAM.

Acer:

+ dobry proc (2,3 GHz bazowy) i włączająca się w razie potrzeby grafa

+ łatwy dostęp do dysku po zdjęciu obudowy

+ mam już Acera, więc od razu będę czuł klawiaturę (choć i tak głównie na zewnętrznej)

- podobno wydziela duże ilości ciepła

- obudowa szybko się brudzi

- masakrycznie niska jasność ekranu (około 200 cd/m2) - na dworze nic nie widać

- raczej słaby dysk twardy, ale i tak włożę SSD

Dell:

+ lepszy wygląd, nie zbiera odcisków palców

+ większy dysk w tej samej cenie (750 vs 500)

+ bardzo dobry czas pracy na baterii (nawet do 7 godzin przy normalnym surfowaniu)

+ serwis u klienta (w mojej sytuacji to ważne)

- grafika zintegrowana (Intel 4400) - czy pójdą takie tytuły jak FIFA 12 np?

- bazowy proc tylko 1,8 GHz

- żeby wymienić dysk, trzeba rozebrać obudowę

No i wie wiem :(

#komputery
  • 11
@misdemolka: roznica w tych komputerach jest taka, ze dell uzywa w inspironach niskonapieciowych prockow intela, dlatego acer bedzie wydajniejszy (plus dedykowana karta graficzna), ale fifa spokojnie chodzi na zintegrowanym ukladzie intela. Niemniej jednak jezeli bierzesz sprzet na firme to musisz pamietac, ze w takim wypadku acer skroci gwarancje do roku, a dell nie.
Posprawdzałem recenzje tego układu i opinia jest taka, że dla casualowych graczy wystarczy, zwłaszcza że nie zamierzam grać w wymagające gry FPS, najwyżej jakieś turówki typu Civ, i to też nie intensywnie - może godzina czy dwie w tygodniu wieczorem.

Pozostał jeszcze drugi problem, czyli wymiana dysku, ale to już spytam w salonie czy mogliby w ramach serwisu.