Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupienia laptopa:

- musi mieć dobry proc (i5 albo równoważny, żadne tam pitu pitu poniżej 2 GHz). Potrzebuję do baz danych, a ODBC nie obsługuje nawet 2 rdzeni

- grafa jakaś w miarę ale nie na płycie, żeby się nie dławił na stronach z pierdyliardem grafik

- najlepiej 17 cali (choć przez większość czasu i tak będzie podłączony do monitora)

- marka obojętna, poprzednio miałem Asusa ale może być co innego

- cena do 2500

Co polecacie? Zakup najwcześniej w lipcu, więc możecie wskazać nawet ciut droższe modele - może stanieją

#laptop
  • 6
@misdemolka: bierz Asusa. Imo 17 cali to juz spory telewizor, zwłaszcza, jak go będziesz dużo nosił. No i są droższe, dlatego za te pieniądze lepiej dołożyć ramu/ lepsza grafa. W tamtym roku kupiłem żonie Asusa R500V - Intel i5, 4GB ramu, GF 630m. Polecam, Ewa Wachowicz.
@chciwy_azjata: a co sądzicie o tym: http://allegro.pl/laptop-acer-e1-571g-i5-3230m-4gb-500gb-gf710m-2gb-i4168474617.html ?

Oglądałem dziś laptopy w Auchanie (Auchan wbrew pozorom jest bardzo dobry: dużo modeli, brak nachalnej obsługi, laptopy w większości nie są poblokowane - można sprawdzać parametry w PS) i ten mi się podobał nawet w wersji i3 (ciut tańszy), z systemem 1900, ta wersja i5 i bez systemu. Jest jeszcze wersja z 8 GB RAM 120 zł droższa, ale chyba sobie daruję. Fajnie