Wpis z mikrobloga

@CommanderStrax: Bo nikt by nie wysyłał CV. Mam jeszcze podejrzenie że takie firmy wystawiają takie ogłoszenia żeby jak najwięcej tych cv zgarniąć a później sprzedawać dane na czarnym rynku. Ale to takie moje niczym nie poparte wrażenie.
  • Odpowiedz
@CreativePL: no #!$%@? mnie właśnie brak jakiegokolwiek info zniechęca do wysyłania CV, więc szczerze dziwię się ludziom, którzy na to polecą.. chociaż w sumie sprzedaż danych ma jakiś mimo wszystko sens. O tym nie pomyślałem :\
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: Zależy jak na to patrzeć. Masę młodych osób jest #!$%@? naiwnych i myśli "o praca w biurze pewnie albo dobre korpo" Ba nawet niektórzy starsi ludzie tak myślą.

Matka do mnie ostatnio wyskoczyła że w internecie tyle dobrych ogłoszeń o pracę jest i pokazuje mi właśnie jedno z takich. Zacząłem jej tłumaczyć, że to jakiś wałek na co w odpowiedzi dostałem "a skąd wiesz, nie wysłałeś to nie wiesz"
  • Odpowiedz
@CommanderStrax: Sam nawet kiedyś się na to złapałem. To były moje początki z pracą na pełen etat. Więc jak zadzwonili do mnie z jakiejś firemki sprzedającą coś stacjonarnego (już nie pamiętam co) to się ucieszyłem (o chociaż nie D2D)

Jak przyszedłem na rozmowę, okazało się że stało tam także jakieś 30 osób w adidasach i dresach tylko niektorzy ubrani porządnie. A rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

- Dzień dobry panie Dawidzie prosze usiąść. Na wstepie powiem, że jestem dyrektorem generalnym i mam pełne poparcie zarządu co do doboru pracowników. Niech mi pan powie Lubi pan zarabiać duże pieniądze?(rozmowa odbywała się w jakimś
  • Odpowiedz