Wpis z mikrobloga

#podatki #pity2014 #siostra

Siostra mi dzisiaj mówi, że podliczyła sobie podatek, patrzy a tam:


Trochę się przeraziła. Mówi "Dobra, spróbujemy inną metodą", a tam wyszło:


Mówi nieee to na pewno zła metoda (:D). Zaczęła jakieś cuda, diety wyliczać i wyszło jej "tylko":


Jestem ciekawa, które z tych wyliczeń jest to właściwe :D
  • 7
@mudkipz: No tato ma iść do skarbowego i tam tych bab się zapytać czy coś. Siostra ma trochę skomplikowaną sprawę, bo w tamtym roku pracowała w 3 krajach. Ja to bym już tym wszystkim rzuciła i oddała się woli niebios :D
@St_Lucia: Nie tam, już raz niechcący wyliczyła sobie nadpłatę, która jej się należała i normalnie w korekcie poprawiła, chociaż jej już kasę wypłacili. A innym razem to się srali o 4 miejsce po przecinku przy przeliczaniu walut no ;)

Dobrze, że mnie nie mają w rejestrze i nigdy nie będę miała z nimi do czynienia :3
@tusiatko: Co do przeliczania walut do 4 miejsca po przecinku to takie są przepisy, NBP w tabelach kursów archiwalnych od lat podaje kursy średnie z taką właśnie dokładnością.

Co do samego zeznania Twojej siostry - widać, że nie do końca wie co dokładnie robi. W zależności od kraju stosuje się różne metody rozliczeń, najczęściej z proporcji. Sporządzenie takiego zeznania raczej nie będzie tanie (w biurze w którym pracuję około 80-100zł przy
@chomikagresor: No to mówię, że ojca wysyła do księgowej. Coś tam wymyśli :P Ja się jej nie dziwię, że nie ma pojęcia co robi, bo sama bym już rzuciła tymi papierami i poszła w cholerę do więzienia hehe. Nienawidzę podatków. Na szczęście w Polsce mnie nawet w rejestrze nie mają, a poza tym pewnie nigdy sama się rozliczać nie będę musiała :) ( mam kilka znajomych na studiach, którzy mnie w