Wpis z mikrobloga

mirki gram sporo karcianki i w mtg duels of planewalkers 2014 z steama i zastanawiam sie nad inwestycją w karty. problem w tym ze nie mam nikogo znajomego kto gra. pytanie opłaca sie to w ogole a jesli tak to kupic event deck czy lepiej deck builder toolkit?czy moze lepiej poczekac az wyjdą karty z setu 2015?

#mtg #magicthegathering
  • 15
@maciejg @sorek troche ciezko bylobymi skompletowac deck z wiedzą którą posiadam obecnie. dobrym pomyslem bedzie kupno event decku i zmodernizowanie go z czasem? bo chyba z czystym event deckiem moge isc na Friday Night Magic?(nie wysmieja mnie? xd)
@tallman: idź na draft raz i drugi. To świetna zabawa. Nikt ciebie wyśmiewać nie będzie. Moim zdaniem budowanie talii jest co najmniej tak samo fajne jak granie nią. I sporo się nauczyć można, jak zobaczysz słabości swojej talii. Potem poczytaj link od @sorek i powoli coś składaj.

Moim zdaniem nie ma nic gorszego, bardziej psującego zabawę, niż gotowa super talia np odkupiona od kogoś. Powodzenia!
@tallman: dokładnie mam tą samą sytuację, też nikogo znajomego grającego aktywnie w magica. Także myślę o inwestycji w karty :)

Ja myślałem o intro packu i deck builder toolkicie, ale nie mogę się zdecydować w jakie kolory uderzać :)
@taki_jeden: @maciejg: @tallman: Intro packów ni kupujcie, deck builderów też nie - strata kasy, tylko event decki mają sens.

Generalnie co do do draftów się zgadzam - świetna sprawa, tylko trzeba wiedzieć chociaż odrobine co się robi (i zawsze pickować karty warte dużo pieniędzy ;> ) wtedy starcza na więcej draftów. Dobre do poczytania na temat limited (czyli draftów i sealed) jest Polska strona zarządzana przez prosów: psychatog.pl

Mimo
@sorek: tak, zapomniałem wspomnieć: pre-release jest absolutnie naj! Natomiast zwróć uwagę, że @tallman grać, już gra. Pewną orientację w terenie zatem już ma, może chyba już zacząć przygodę z buildami.
@tallman: to aż tak wąski jest zakres dopuszczalnych kart w turniejach standard? Poważnie pytam, bo nie orientowałem się jak to dokładnie wygląda. Jak kupię z zestawu 2014, to tak szybko wyjdą z obiegu? ale born of the gods czy z tego nowego co teraz wychodzi, journey into nyx, to tak szybko nie wyjdą z obiegu?
@taki_jeden z tego co ja rozumiem to na T2 składają się dwa bloki dodatków i core set. Obecnie są to:

blok1:

Return to Ravnica

Gatecrash

Dragon's Maze

core set:

Magic 2014

blok2:

Theros

Born of the Gods

Journey Into Nyx

i z tego co czytalem w okolicach sierpnia pierwszy blok(Return to Ravnica,Gatecrash,Dragon's Maze) i M14 wyjdą z uzycia a ich miejsce zajmie M15 i nowy dodatek z nowego bloku)

czyli blok Theros,Born
@tallman: @taki_jeden: Zgadza się. Generalnie nie ma się co bać, w event deckach jest zwykle maks pare grywalnych kart, a nie wiem czy wizardzi przypadkiem z event deckó nie rezygnują. Dokładnie tak składają się bloki na dany Standard.

Jak jesteście z Warszawy to jest dobry sklep tam, w którym sprzedawca chętnie wam pomoże, zwie się Planeswalker. Generalnie jak coś to piszcie na forum mtgnews.pl - na pewno ktoś wam pomoże
@tallman: @taki_jeden: Potwierdzam - planeswalker jest wart odwiedzenia, ale zawsze warto porównywać ceny ze Strefą MTG. Konkurencja robi swoje i jakieś tam różnice są.

Jeśli chodzi o kupowanie kart i boosterów, to zależy czego oczekujecie. Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w Magicowych eventach, to jak najbardziej polecam kupowanie kart na sztuki i udział w draftach.

Jeśli chcecie pograć w gronie znajomych, to warto zaopatrzyć się w deck builder i kupować boostery.