Wpis z mikrobloga

Witam!

Mam w samochodzie alarm ale jest on nieaktywny, bo poprzedni właściciel go wyłączył (jęczał sam z siebie i potrafił akumulator rozładować)

Od zakupu minęło już prawie 1,5 roku a ja chciałbym sprawdzić z ciekawości czy on działa.

Do samochodu dostałem pilot z napisem LANGEFORD i 2 króciutkie kluczyki z napisem Jin Tay 102 jak na obrazku. Problem w tym, że nie wiem gdzie może być wmontowany zamek do tych kluczyków?

Samochód to Matiz, ale alarm raczej nie jest fabryczny.

#autoalarm #motoryzacja #pytanie #alarm
Tomek72222 - Witam!



Mam w samochodzie alarm ale jest on nieaktywny, bo poprzedni w...

źródło: comment_2t452lPTWm4sLxQccUFcl3hs2luGeqwr.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Tomek72222: Ważne, że coś nasze auta łączy i obaj chcemy poznać odpowiedź :P Na moim kluczyku też jest napisane Jin Tay 102 i kiedyś alarm działał normalnie, a nagle przestał działać sam z siebie (może po wyjęciu akumulatora?). Dzięki Twojemu wpisowi po raz pierwszy od kupienia auta zwróciłem uwagę na ten mały kluczyk i dałeś mi nadzieję, że kiedykolwiek alarm jeszcze będzie chodził :D

Także jak coś znajdziesz więcej na ten
  • Odpowiedz
@Tomek72222: Też takie mam. Znajdziesz to pod maską, przy głośniku od alarmu jest zaślepka. Otwierasz zaślepkę i masz miejsce na ten kluczyk. Jakbyś dalej nie wiedział pisz na PW.
  • Odpowiedz
@yorar: Dzięki Ci wielkie dobry człowieku, zaraz lecę do auta :D

Tylko co nam da przekręcenie tego kluczyka? To jest włącznik od alarmu czy coś więcej?
  • Odpowiedz
@-PPP-: Tak, to jest wyłącznik alarmu, chyba też jakaś blokada. Ja dowiedziałem się o tym przy zmianie akumulatora. Po wymianie akumulatora, dalej nie chciał zapalić, tylko jak głupi wył. Trzeba było przekręcić chyba 2 razy i było po wszystkim.
  • Odpowiedz
@yorar: Aj, kurde. Tylko czemu w takim razie ja po zmianie akumulatora nie miałem takiej sytuacji? :/ Jedyne co to zawył przez ułamek sekundy po samym podłączeniu klemów pod aku.
  • Odpowiedz
@yorar: Na dłużej też go odłączałem już wiele razy żeby akumulator w domu podładować. Ale robiłem to jeszcze chyba za czasów, gdy alarm działał normalnie, więc to raczej nie oznaka, że jest zepsuty.

No nic, lecę to zobaczyć. Jak wygląda ściągnięcie tej zaślepki? Trzeba czymś specjalnie podważać?
  • Odpowiedz
@Tomek72222: No i co? Ja w tym pod maską normalnie widzę miejsce na kluczyk...

@yorar: Gdzie miałaby być ta słynna zaślepka? U mnie to wygląda tak (mogłem w sumie zrobić zdjęcie), że jest głośnik przytwierdzony śrubami do reszty podzespołów i na samym głośniku nie ma żadnej zaślepki...

ALE za to odkryłem co innego. @Tomek72222 - czyli mamy można powiedzieć identyczne piloty. Także słuchaj - bawiłem się tym pilotem podczas włączonego
  • Odpowiedz
@-PPP-: No teraz już wiem, że to jest do tego, wcześniej nie zwróciłem uwagi na tą kulkę ;)

Aktualnie mam padniętą baterię w pilocie i dopiero w poniedziałek ją dokupię, to się sprawdzi, czy to cudo u mnie działa :)
  • Odpowiedz