Wpis z mikrobloga

W ciągu miesiąca średnio mam z 10 faktur, z czego połowa to stałe kosztowe typu telefon, internet i subskrypcje. Jestem zwolniony z VAT.

Od początku prowadzenia niewielkiej JDG zostawiłem u księgowej około 15k, co daje nieco ponad 200zł miesięcznie.

Zastanawiam się nad zrezygnowaniem z usług biura rachunkowego i tu moje pytanko do was.

Z jakich narzędzi korzystacie do prostej księgowości? Usługi bankowe czy może inFakt? Co byście polecili? Czy może samodzielne prowadzenie księgowości to nie jest dobry pomysł?

#firma #przedsiebiorca #ksiegowosc
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackBlack: naprawdę wydajesz 200 zł za księgową i chcesz na tym zaoszczędzać? XD

Jak tam wolisz, masz przecież panele typu: infact / wfirma, ale to są na tyle śmieszne pieniądzę, że ja bym se wolał picie od ryjca odstawić jakieś pokroju colka, niż rezygnować z ksiegowosci, ktora ogarnia wszystkie deklaracje / wyliczenia.
  • Odpowiedz
@BlackBlack: infakt jest prosty, przypomina o terminach, generuje jpk,(chyba zwolniony jest jestes jak nie masz vat, nie wiem) zus dra, trzeba tylko wysłać przez nich albo samemu (nie wiem czy tansze plany maja opcje wysylania przez nich). Do małych firm zewnętrzna księgowa jest dla głupich. Zawsze przy jakieś sporej wątpliwości jak zagraniczne faktury, nietypowe sytuacje można z jednorazowej pomocy skorzystać
  • Odpowiedz
@BlackBlack: @GryllowameWazyvva Tu nie chodzi o bycie złotówą bo te księgowe są czasem tak tempe, że koszty wszystkiego są większe. W dupie mają Twoje oszczędności i robią wszystko na o-------l a później podatki przychodzą do płacenia ogromne.

Mnie rozlicza moja żona. Mamy program Proste faktury i rozlicza mnie sama. Mało ludzi chce ode mnie faktury. Teraz chcę wykazać większy dochód, bo chcę mieć zdolność kredytową większą na zakup domu.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yakooo: Ostatnio zrobiłem sobie porządek w finansach by zobaczyć, gdzie uciekają mi pieniądze. Tu tylko 200zł na księgowość, tu dwie kawki na mieście za 30zł, tam pizza za 50zł i nagle orientujesz się, że w ciągu miesiąca wydałeś ponad 2 tysiące na rzeczy, które nie były Ci potrzebne. Dlatego jeżeli mogę ograniczyć wydatek X, to dlaczego miałbym z tego nie skorzystać?
  • Odpowiedz
  • 0
@BlackBlack dlaczego uważasz, że kawka na mieście czy jakaś pizza to rzeczy które nie są potrzebne. Nie przesadzasz trochę z tym chomikowaniem pieniędzy?

Ja tam jestem zdecydowanie zdania, że lepiej starać się zwiększać dochody niż starać się na wszystkim oszczędzać, zwłaszcza na księgowości - prowadząc firmę.
  • Odpowiedz
  • 2
@Yakooo: Masz rację - bo jeszcze nikt na oszczędzaniu się nie wzbogacił. Zwiększanie poziomu dochodu jest nadwyraz istotne, ale też nie można przesadzać z konsumpcjonizmem. Trzeba znaleźć złoty środek.
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Jest różnica między oszczędzaniem a kutwieniem.
Od tej kawy za 15 nie zbiedniejesz, a jeśli masz chodzić pół dnia zmulony czy o wodzie albo tam jakimś firmowym ekspresowym generycznym cappuccino, to się zastanów.
Te małe przyjemności w życiu często poprawiają humor, za to takie kutwienie "aaaa nie dziś nie pójdę bo to czydziejści złoty", tylko sprawi żebędziesz szybko sfrustrowany.
Chcesz oszczędzać? Porównuj ceny/jakość przy zakupach, bierz opakowania, gdzie na cenówce jest najlepszy przelicznik cena/szt. Jak chcesz odpuszczać zakupy, to impulse-buy czyli wyjścia na shopping (lub elektronikę w internecie i elektronarzędzia w budowlanych (°° )

Akurat oszczędzanie na księgowości, gdzie podejrzewam, że przez to twoim jedynym zadaniem jest skanowanie FV i wysyłanie do
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Spróbuj w Systim tam do 10 dokumentów jest 119 zł netto za usługę księgową. link
Jak chcesz samemu księgować to jeszcze taniej. Oszczędzisz prawie tysiaka rocznie.
Fajnie mają rozwiązane płacenie podatków i ZUs, skanujesz kod QR ze strony w aplikacji i leci przelew.
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Prowadze od 5 lat sobie sam w Infakt. 90% roboty robi program. Wydaje mi się że podobna ilość pracy jest do zrobienia co z księgowym. Aktualnie za pakiet do 20 dokumnetów w wersji premium( odczytywanie faktur, oznacznie faktur jako zapłacone itd) płace 70 netto miesięcznie, bez tych dodatków można prowadzić z 20 netto miesięcznie. Tutaj link ze zniżką 10% na pierwszą płatność:
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
  • Odpowiedz