Wpis z mikrobloga

urzędnik w tym kraju to jest jakiś specyficzny rodzaj człowieka:

jest sobie lista ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - KNF wpisuje na tę listę podmioty prowadzące niejasną działalność, np. zbierające lokaty, a nie posiadające stosownego zezwolenia... generalnie łapią się na to wszystkie piramidy finansowe, szemrani doradcy, amber goldy etc. ścigane przez prokuratury i sądy :)

dostępne jest to tu:

http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/lista_ostrzezenia.html

chodzi o dwie rzeczy:

- żeby każdy leszcz mógł sobie sprawdzić czy przypadkiem nie ma zamiaru zawrzeć umowy z oszustem

- żeby np. banki nie prowadziły biznesów z oszustami i np. nie zakładały im rachunków bankowych

generalnie wszystko oki

a teraz popatrzcie na pozycje 22 na drugiej liście, tj. na liście:

Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF)


i powiedzcie czym się kierował urzędnik dokonujący tego wpisu

CZYM?!

#prawo #ragekageradzi #neuropa
  • 12
@RageKage: Co do urzędników to też się kiedyś zastanawiałem skąd bierze się ich twórczość. Znajoma ostatnio startowała w konkursie na jakieś stanowisko w uksie. Podczas testu pani prowadząca pokazywała paluchem znajomej poprawne odpowiedzi. Podobno nawet mocno się z tym nie kryła. A ja się później dziwie skąd ten beton w urzędach co mi każe opłatę skarbową za pełnomocnictwo do protokołu wnosić