Wpis z mikrobloga

Dzisiaj #poznan obchodzi "dzień bez samochodu"
I jak tam Pyry, zauważacie różnicę?
W sumie pytanie do zmotoryzowanych i korzystających z komunikacji zbiorowej i innych środków komunikacji

#ankieta #kiciochpyta
krytyk_wartosciujacy - Dzisiaj #poznan obchodzi "dzień bez samochodu"
I jak tam Pyry_...

źródło: Screenshot 2024-09-20 at 10-48-38 Dzień bez samochodu w piątek (20 września) można podróżować MPK Poznań na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta - MPK Poznań

Pobierz

Czy widzicie różnicę w komunikacji?

  • Tak, więcej samochodów i mniej innych form komunik 9.1% (3)
  • Tak, mniej samochodów i więcej innych form komunik 6.1% (2)
  • Bez zmian, ruch jak w każdy piątek 84.8% (28)

Oddanych głosów: 33

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krytyk__wartosciujacy: Wydaje mi się, że z jednej strony położona jest jakakolwiek komunikacja, ponieważ dowiedziałem się z socjal mediów o tym dniu dopiero dziś i to już w takich godzinach, gdzie większość osób już albo dojechała do pracy, albo była w samochodzie. Inna sprawa, że biorąc pod uwagę wyłączenie z ruchu torowiska na Roosvelta, Kraszewskiego oraz kilka mniejszych i większych remontów, a także braki kadrowe, to możliwe, że nikt nie chciał,
  • Odpowiedz
a ja się chyba jeszcze dzisiaj przejadę gdzieś zbiorową... za darmo to i ocet słodki ;-)


@krytyk__wartosciujacy: szkoda tylko że na co dzień jest to najdroższa komunikacja w kraju, a radni już zaczynają przebąkiwać o kolejnych podwyżkach xD

Skoro mamy id.poznan to każdy kto tutaj mieszka i płaci podatki powinien mieć darmową komunikację miejską, zostawić tylko bilety dla przyjezdnych, studentów
  • Odpowiedz
@Xuzoun: już teraz "pezety" pchają się tysiącami aut do centrum.
Oni nie przesiądą się na zbiorową jak im jeszcze każesz zapłacić więcej niż lokalsom.
Zamiast "zmusić" ich do parkowania na obrzeżach (park&ride) będą korkować centrum.
A jak tylko studenci będą płacić to ich zniechęcisz do zamieszkania w POZ
  • Odpowiedz
już teraz "pezety" pchają się tysiącami aut do centrum.


No trudno się dziwić skoro nie ma żadnej sensowej kolei metropolitarnej, a regionalna nie wyrabia

Oni nie przesiądą się na zbiorową jak im jeszcze każesz zapłacić więcej niż lokalsom.


Będą
  • Odpowiedz
  • 0
i po to wprowadzono bilet metropolitalny.


@krytyk__wartosciujacy: który nadal jest droższy niż miesięczny w Wawie, mimo że tam jest metro xD
Poza tym nie każdy potrzebuje bilet okresowy - ja jeżdżę maks kilka razy w miesiącu i po prostu odbijam pekę, nie zmienia to jednak faktu że jako mieszkaniec za bilet płacę dwa razy (raz w podatkach, drugi raz w cenie biletu), a przyjezdny tylko raz - to raczej średnio uczciwy deal, prawda?

To jest najdroższa komunikacja
Xuzoun - >i po to wprowadzono bilet metropolitalny. 

@krytyk_wartosciujacy: który na...

źródło: Screenshot 2024-09-23 at 11-22-46 tansport-publiczny-w-polsce-2023.webp (obraz WEBP 700×686 pikseli)

Pobierz
  • Odpowiedz