Wpis z mikrobloga

Przeglądam wykop od kilku lat, nie czułem potrzeby posiadania tu konta bo raz, że obciach, a dwa, że obciach 😂

Krótka piłka z mojej strony do co niektórych osób z tagu #nieruchomosci .

Mam dwa mieszkania, jedno w którym mieszkam, a drugie odziedziczone po dziadku. Chętnie bym to drugie wynajął, ale państwo nie zapewnia mi absolutnie żadnej ochrony przed nieuczciwymi najemcami przez co stoi puste i "czeka na lepsze czasy". Podatek od pustostanu chętnie zapłacę - nie będzie to zapewne wygórowana kwota więc jakoś to przełknę. Sprzedać nie sprzedam, najwyżej będę trzymał dla dzieci. Możecie być pewni, że gro ludzi myśli tak samo jak ja i tak samo zrobi.

Tym, którzy się drą najgłośniej jak to w Polsce jest źle, np @mickpl polecam akcję, której celem będzie zwiększenie praw właścicieli mieszkań - przede wszystkim żeby mogli wywalić na zbitą twarz każdego kto nie płaci czynszu, a nieuczciwi najemcy zmuszani (jakiś sposób by się znalazł, ja bym wycinał i sprzedawał organy 😂) do zwrotu zaległości wraz z odsetkami w wysokości najmniej 50%.

Śmiem twierdzić, że gdyby przepisy w Polsce zostały zmienione i właściciele mieszkań/domów mieliby realną nad nimi kontrolę w razie wynajęcia to nowych lokali pojawiłoby się dziesiątki jeśli nie setki.

I nie, nieuczciwi najemcy to nie jest jakiś promil i problem, który można ignorować. Nie można.

#niepopularnaopinia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Monsignor_A: to sobie smiej tak twierdzic glupolku. ja z kolei smiem twierdzic ze nieruchow totalnie nie oplaca sie wynajmowac kiedy ich cena rosnie w tak absurdalnym tempie, z wynajmu generujesz jakies zalosne ROI (wzgledem wartosci mieszkania) na poziomie pirazydrzwi hajsu z obligacji skarbowych, jednoczesnie ponoszac dodatkowe ryzyko + musisz cokolwiek robic. lepiej poczekac niz sie zakisi nieuzywane a wartosc podskoczy tylko ze wzgledu na dopompowanie banki xD

takze nie misiu
  • Odpowiedz
@AverageWolnyRynekEnjoyer: myślisz że jak nie wynajmujesz to nie płacisz podatku od nieruchomości? ale sam podatek to pikuś, nieważne czy mieszkasz czy nie to płacisz wszelkie opłaty do wspólnoty związane z kosztami utrzymania nieruchomości jak i koszt ogrzewania choćbyś pozakręcał grzejniki a jakbyś wynajął to nie dość że lokator pokryje te koszty to jeszcze dostaniesz parę groszy czynszu
  • Odpowiedz
@inko-gnito: rozumiem, że taka umowa daje możliwość wykonania procesu eksmisji powiedzmy tydzień po wezwaniu do opuszczenia mieszkania, a także gwarantuje, że nieuczciwy najemca spłaci wszystkie zaległości i ewentualnie ureguluje koszty remontu mieszkania? Jeżeli takowa tego "nie robi" to jaki jest sens ją podpisywać? Żeby wydać kilka stówek na nic nie warty świstek?
  • Odpowiedz
@inko-gnito: czytałem, sprawdzałem - no, ale ty wiesz lepiej 😂

Krótko - obecne przepisy są tak skonstruowane, że oszusta, który nie płaci nie da się "ot tak" wyrzucić - ba - trzeba nawet łożyć na jego utrzymanie! Odetnij takiemu prąd albo gaz lub wodę to problemy w sądzie masz murowane! Opcjonalnie możesz trafić na psychopatów od tego czerwonego czubka, braciszka tej kucharki z tvn. W każdym razie, wynajmujący właściciel mieszkania
  • Odpowiedz
@Monsignor_A: imo Twoja strata, tysiące ludzi w Polsce wynajmują mieszkania i kasują ładny pieniądz za to ¯\(ツ)/¯ Chyba w którejś debacie nieruchomościowej było że poniżej 0,5% wszystkich wynajmowanych mieszkań ma problemy z lokatorem, liczyć na to że będziesz tą połówką osoby na 100 to naprawdę bardzo zachowawcze podejście i tracisz na tym.
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: nie podpowiadaj mu. Wszystko by chciał mieć podane na talerzu- dziadek dał mieszkanie, wykopki napiszą mu gotowy biznesplan, żeby wiedział co ma robić krok po kroku z tym mieszkaniem... Niech się trochę wysili.
  • Odpowiedz