Wpis z mikrobloga

  • 12
kup na narodziny dziecku auto, najlepiej tira i trzymaj do 18 na publicznym parkingu spryciarzu XD


@Wielka-Polska-Betonowa: tak bo mieszkanie jest kupione na darmowym, publicznym gruncie. Super analogia. Za działkę też przecież płacę wraz z corocznym podatkiem od nieruchomości.
  • Odpowiedz
  • 73
@Klimbert też się cieszę z takiej zmiany poglądów na wykopie, widać że społeczeństwo wyrasta z krwawego absolutnego kapitalizmu który obchodzi tylko "ja" i "moje" :3
  • Odpowiedz
@Klimbert: nie wiem kto i jak chce cię opodatkować, ale rzeczywistość jest taka, że obecnie możesz „dla dziecka” kupić nawet 5 mieszkań i jeżeli nie zdecydujesz się na 5 dzieci, wynajmiesz te mieszkania to zapłacisz podatek 8,5%, podczas gdy zyski kapitałowe są opodatkowane na 19%. To jest chore
  • Odpowiedz
  • 4
wynajmiesz te mieszkania to zapłacisz podatek 8,5%, podczas gdy zyski kapitałowe są opodatkowane na 19%


@pamareum: to akurat inna kwestia. System podatkowy w PL jest specyficzny, sam swego czasu płaciłem 8,5% podatku (ryczałt) za dzierżawę miejsca na swoich stronach www pod Adsense :D Żeby nie było US zgodził się z taką wykładnią.

nie wiem kto i jak chce cię opodatkować


@pamareum: komuchy, które chcą abym się z nimi
  • Odpowiedz
  • 24
@Klimbert: tak właśnie jest. Największym problemem jak chodzi o rynek nieruchomości jest jakiś ciułacz z wyporu co mówi że chce kupić dzieciakowi mieszkanie. Jak szedłem po bułki to spotkałem 5 gości w czerwonych beretach i z kałachami, co cię chcieli rozkułaczyć.

Ja nie wiem, ty na te hipotetyczne pomysły jak to cię dzisiaj będzie lewica prześladować wpadasz zaraz po przebudzeniu, czy jak?
  • Odpowiedz
w jaki sposób niby marnuję zasoby? xD Bo nie podzielę się z lewakami?


@Klimbert: w taki sposób że ziemia jest ograniczone nie można jej wyprodukować w chinach i przywieźć do centrum warszawy czy wrocławia czy innego miasta. Jeśli ktoś wykupuje mieszkanie w danej lokalizacji i nie mieszka tam lub nie wynajmuje ogranicza dostęp mieszkalny do danej lokalizacji. A ilość mieszkań w danej lokalizacji jest ograniczona nie możesz w nieskończoność budować
  • Odpowiedz