Wpis z mikrobloga

Dlaczego mam nie głosować na PO w wyborach do Europarlamentu? Jakie złe rzeczy zrobiła tam PO dotychczas, żebym nie oddawał na nich głosu? Wywalczyli bardzo dużą kasę dla PL w następnym budżecie, a z poprzedniego powstały setki kilometrów dróg, autostrad. Także w mniejszej skali widzę dziesiątki inwestycji wokół mojego zamieszkania ufundowanych z tych środków. Prosiłbym o podanie tylko realnych przypadków, w których PO mogłaby coś zrobić. Jedynka z Łodzi to Sarysz Wolski i w sumie to pierwszy raz o nim usłyszałem jak się pojawił na Majdanie, więc specjalnie nic do niego nie mam.

#neuropa #4konserwy

  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pewnie dlatego nie powinieneś głosować, bo głosujesz nie tylko na tych ludzi, którzy tam idą , ale też na partię.


@Nuuk: Gdybym miał głosować na partię to na pewno na wybory bym się nie wybrał.
  • Odpowiedz
@Zircon: i tu jest twoja odpowiedź. Pójdź, oddaj głos nieważny. To jedyne rozsądne rozwiązanie. Pokazanie establishmentowi, że przestajemy legitymizować ich zachowania.
  • Odpowiedz
i tu jest twoja odpowiedź. Pójdź, oddaj głos nieważny. To jedyne rozsądne rozwiązanie. Pokazanie establishmentowi, że przestajemy legitymizować ich zachowania.


@Nuuk: Nie widzę, żadnego logicznego sensu w oddawaniu nieważnego głosu, tylko pomogę Korwinowi się dostać :>. To jest pusty gest. Myslisz, że media się będą przejmować, bo jakiś ułamek procenta nic nie zaznaczył?
  • Odpowiedz
@Zircon: a myślisz, że media zauważą, gdy ułamek procenta coś ZAZNACZYŁ? Twój głos globalnie nie ma znaczenia i tak, i tak. Czy zaznaczysz coś, czy oddasz głos nieważny.

Duża ilość nieważnych głosów jednak w jakichkolwiek wyborach, pokazałaby władzy i elicie politycznej, że coś musi się zmienić. I nie mówię o jakiejś zmianie ideowej, ale chociażby w szrankach tych struktur, w których politycy działają.

Oddaj głos nieważny, to jedyna rozsądna opcja.
  • Odpowiedz
@Medyk_Brzeg: Ale co to ma konkretnie do podwyższenia wieku emerytalnego?

Jeżeli średnia długość życia społeczeństwa się powiększa, a jednocześnie przyrost naturalny jest niski, jak to ma miejsce w Polsce, to należy podwyższyć wiek emerytalny. Innej drogi nie ma. Należy przy okazji przeprowadzić reformę emerytalną, ale nie oszukujmy się, że to pomoże opanować sytuację kiedy ZUS nie ma pieniędzy na realizację swoich zadań i budżet musi rok do roku dotować go
  • Odpowiedz
a myślisz, że media zauważą, gdy ułamek procenta coś ZAZNACZYŁ? Twój głos globalnie nie ma znaczenia i tak, i tak. Czy zaznaczysz coś, czy oddasz głos nieważny.


@Nuuk: Rozumiem, że nic nie daję, dlatego głos oddaje dla swojego samopoczucia, oddanie pustej karty niczym dla mnie się nie różni od nie przyjścia w ogóle.
  • Odpowiedz
Nie widzę, żadnego logicznego sensu w oddawaniu nieważnego głosu, tylko pomogę Korwinowi się dostać :>


@Zircon: Nie rozpatruj też wyborów jako taktycznej gry w szachy. Po prostu głosuj zgodnie ze swoim sumieniem.

Jeśli twoje sumienie pozwala ci zagłosować na osobę reprezentującą Platformę Obywatelską (jakkolwiek ta osoba świetna by nie była) to na nią głosuj. Wiedz tylko, że myliłbyś się. Ich marazm legislacyjny, błędy w polityce fiskalnej, brak szacunku do zasady
  • Odpowiedz