Wpis z mikrobloga

W zeszłym tygodniu zrobiłem tzw. Pikantny kociołek z przepisu znalezionego w gazecie z programem TV. Wyglądało na interesujące, więc spisałem i się zabrałem :) Wyszło całkiem słuszne i fajne, a przynajmniej mi pasuje :)

Potrzeba:

60 dag piersi z kurczaka

2 średnie cebule

100 g ogórków konserwowych

200g pieczarek

2 papryki czerwone

2 łyżki oleju

Łyżka masła

Łyżka musztardy (najlepiej z tych ostrych)

200 ml śmietany słodkiej (użyto śmietanki 30%)

Wykonanie:

Umyć, oczyścić i pokroić kurczaka w niewielkie kawałki. Usmażyć i po zamknięciu porów doprawić solą i pieprzem. Cebule, ogórki, pieczarki (umyte i obrane) i paprykę pokroić na mniejsze kawałki. Podsmażyć w docelowym garnku. Dodać musztardę, śmietanę, masło i mięso. Wymieszać.

Wychodzi takie słodko-ostre. A dla większej ostrości dobrze kupić ostrzejszą musztardę. Polecam :)

#gotujzwykopem #gotujzmikro #gotujzmirko
  • 5
  • Odpowiedz
@ludzik: (#) JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO #!$%@?ŁBYM
  • Odpowiedz