Wpis z mikrobloga

liczyliście może opłacalność dorabiania zbiornika na deszczówkę?
kroi mi się duży remont ogrodu, więc mógłbym sobie to zrobić przy okazji, ale jakbym nie liczył to koszty są jakieś kosmiczne - 15k i więcej za kawałek plastiku z pompką.
do instalacji w domu nie podłączę, więc byłoby tylko do podlewania trawy - i to głównie w lecie, bo tak to ziemia trzyma wodę. Basenu tym nie napełnię, uprawy ryżu nie mam. Może źle przyjmuję koszt na 8 arowej działce?
#budownictwo #ogrodnictwo
niegwynebleid - liczyliście może opłacalność dorabiania zbiornika na deszczówkę?
kroi...

źródło: 2927-Zbiornik-retencyjny-WH-dwuplaszczowy-HDPE-150x150

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niegwynebleid Jest na YouTubie taki koleś Kuleszko. Kanał prowadzi i kiedyś coś obliczał. Chyba średnio to wypadło. Zależy pewnie też po ile wodę masz. No i straszą też podatkiem czy opłatą za nie zbieranie wody deszczowej. Był nawet o tym artykuł na głównej.
  • Odpowiedz
  • 3
@niegwynebleid ja mam betonowy zbiornik plus pompa za 150zl i do podlewania ogródka jak znalazł. Takie cyrki z pogodą a ja mam legancko podlane a teraz jak pada to woda nie stoi w ogrodzie
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: Na luzie możesz go zakopać, jest sporo filmów. U mnie w ogrodzie, wręcz śródmiejskim w rogu ogrodu obrósł bluszczem i mam na niego założoną taką specjalną plandekę więc się nie zarasta glonami. Sadzisz obok dwa krzaki i go nie ma. Ale ładować 15k w zbiornik na deszczówkę? Skorzystaj, chociaż z dofinansowania tych zbiorników - "Moja woda". Za 15k to masz kozacki ogród japoński.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: u siebie wziąłem beczki używane beczki po oliwkach. Z daleka wyglądają jak drewniane, bo są takie pomarańczowe przybrudzone. Pojemności niby mają 220l ale pod krawędź jest ponad 300. Kupiłem używane za sztukę po 40zł.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: najtaniej betonowy zbiornik ok 12m2 z montażem ok 5000 zł. Bez wykopu. Nic tańszego nie znajdziesz. Plastik jest ok 3 i wiecej razy droższy a koszty wykopu i montażu masz takie same jak betonu. Pytanie tylko czy tam HDS wjedzie.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: robiłem odprowadzenie wody z rynien do zakopanych mauserów, do tego pompa do brudnej wody. Koszt 800 zł.
Wodę ze zbiorników przepompowuje do beczek 200-litrowych w celu ogrzania wody, a potem konewką do tunelu i na uprawy.
  • Odpowiedz