Wpis z mikrobloga

skany wszystkich parafii są dostępne online,


@Atari_65XE: fajnie by było ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma wszystkich, wiele ma udostępnione mało lat, czy duże braki, niektóre parafie w ogóle nic nie mają bo np spłonęło

@peoplearestrange podaj co wiesz, imiona nazwiska dziadków, daty, gdzie zmarli, mieszkali, może masz odpisy aktów chrztu czy śmierci w domu, za darmo sobie, znaczy tobie, w ramach ćwiczeń i rozrywki
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: a gdzie się urodził tata/mama, najstarsze ich rodzeństwo? jak długo po ślubie? zazwyczaj pierwsze dziecko było niewiele po ślubie, tam gdzie sie urodziło mógł być ślub. W jakich latach dziadkowie mogli wziąć ślub? nie wiesz na prawdę jakie nazwisko babcia miała panieńskie, żadnej rodziny z tej strony nie kojarzycie w rodzinie, może wujkowie/ciotki coś więcej wiedzą? jak kompletnie nic no to wystąpić do usc w linii prostej powinni znaleźć
  • Odpowiedz
trzeba iść po tzw teczki dowodowe


@Luigi93: po nigdzie nie trzeba chodzić - ja wszystkie sprawy z urzędami załatwiałam przez ePUAP albo telefonicznie (to raptem parę razy i to bardziej wskutek wysłanego wniosku przez ePUAP).
Zaczęłam tworzyć drzewo jak się dowiedziałam, że właśnie da się je zrobić bez wizyt w parafiach, bo bardzo dużo ksiąg parafialnych (zawierających akta urodzenia, małżeństwa, śmierci) jest zdigitalizowana i dostępna za darmoszkę w necie.
  • Odpowiedz