Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, rozglądam się za nowymi oprawkami i szkiełkami do nich. Mam jeszcze jedne stare oprawki raybana, w których też mógłbym wymienić szkiełka (. Chciałbym tak zmieścić się w cenie 800-900zł za same szkła, co polecacie? Z tego co czytałem polecenia mirka: @fotograf_warszawiak Myślę nad:
Hoya Hi-Vision LongLife,
Essilor sapphire hr,
Essilor blue sapphire HR.
I teraz tak, czy warto kupić sobię nieco tanszą powłokę bez blue, czyli te dwie pierwsze i drugie oprawki zrobić typowo z niebieską powłoką pod moją wadę (krótkowzroczność) w tej cenie. Czy kupić jedne blue sapphire? Przeszkadzają jakoś w codziennym użytkowaniu czy można powiedzieć że są do 'wszystkiego'?
- jazda samochodem,
- przesiadywanie przy kompie godzinami

#okulary #optyk #okulista #optyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@fotograf_warszawiak: Dzieki! Wiesz co mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek informacji na necie o tych blue sapphire u producenta. Czym one się różnią od ESSILOR Orma 1.5 Crizal Sapphire HR UV? Tylko tym filtrem swiatla niebieskiego i czy jest wtedy tak chroniący oczy jak np. kupująć typowo np. Hoya Blue Control? Te blue to koszt 850zł, dlatego pytam czy np nie zrobić sobie kompletu Essilor saphire hr + takie hoya i-Vision
  • Odpowiedz
@Dustaf1: te dwa produkty różnią się dwoma detalami - Blue Control ma filtr na wierzchu, który odbija wysokoenergetyczne światło niebieskie, u Essilora jest wewnątrz soczewki, przez co jak siedzisz na telekonferencji, nie odbijają się duże niebieskofioletowe kwadraty. Jak już chcesz dwie pary to może jedna z Meiryo a druga HVL BC, albo jedna z Blue Sapphire (te nie wprowadzają żółtej dominanty).
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: Ok. Czyli w kwestii ochrony wzroku to czy wezme te blue sapphire czy zrobię sobie dwie oprawki na modelach które wyżej podałeś to wyjdzie na to samo, tylko kwestia wygody? Duże różnice między hoya meiryo a tymi crystalsapphire hr zwykłymi? Wiem że kiedyś polecałeś ale było to jakiś czas temu, jakaś nowość te hoya?
  • Odpowiedz
@Dustaf1: tak jak zauważyłeś - to głównie aspekt wizualny. Meiryo to nowość, która weszła na koniec ubiegłego roku. To jest ta sama klasa powłoki co Sapphire HR. To są soczewki tak przejrzyste, że możesz się zastanawiać czy masz szkła w okularach ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: Dzięki spytam tak do przodu, bo nie byłem u optometrysty jeszcze ale mam na jednym oku wadę -1.5, drugie 4,5-5 coś takiego. Jaki indeks dobiore zalezy tylko od 'grubosci' oprawek czy będą pasować? Wogóle czy po samym badaniu mając receptę, jestem sam sobie w stanie zamówić szkiełka przez internet czy lepiej nie bo nie znam wszystkich parametrów i jak już chcę zaoszczędzić to przyjść z oprawką, ale szkiełka robić
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: moze byc ciezko, oprawki nie dobiorę raczej bo mały wybór a na internecie wiecej znajdę. To co mówisz będzie ok jak zamówię szkiełka przez internet i oprawkę też żeby mi potem ktoś ogarnął stacjonarnie?
  • Odpowiedz