Wpis z mikrobloga

Ciekawie się gra Czechami. Trochę fuksa miałem na początku, bo wygrałem z Austrią wojnę dzięki decydującej bitwie, w której miałem sporo mniej żołnierzy od nich. Czasem się wkurzam, jak takie rzeczy przytrafiają się mi, ale teraz jestem wdzięczny ;). Planowałem zawojować Polskę, nawet claima zrobiłem, ale za silni są. Więc skupiam się na Świętym Cesarstwie, już byłem nawet cesarzem, ale szybko umarł mi władca i teraz rządzi królowa, a kobiety cannot into HRE ;( . Niby szkoda, ale jej umiejętności wynagradzają mi wszystko ;). Co ciekawe, chyba urodziła syna w wieku 13 lat. Ja rozumiem, że średniowiecze, no ale bez przesady. Chyba, że to jej brat, przydałoby się w tej grze jakieś podstawowe drzewo genealogiczne. Ja wiem, że to nie CK2, ale teraz myślę, że za mało nacisku jest postawione na dynastie. Przecież potęga Habsburgów kiedy zakwitła, jak nie w tym przedziale czasowym? Poza tym zastanawiam się, gdzie sprawdzić czy kobiety mogą w danym państwie dziedziczyć, a jak widać czasami się ta informacja przydaje.

#europauniversalis #eu4 #euiv

źródło: comment_15Ep6d28qrGYoufOJXvQi3CodnDj3ig4.jpg
  • 1