Wpis z mikrobloga

Hej! Chce zawiesić linę pomiędzy dwoma ścianami po której będą mogły sobie dzieci przechodzić.

Myślałem o takim montażu że z obu stron montuje takie oto uchwyty i do nich karabińczykami montuje linę. Kołki fishera fi 10 i długość z 15 cm.

Ściana murowana z cegły pełnej / pustaka.

Myślicie że taki montaż wytrzyma dziecko 25 kg które na tej linie będzie robiło „kiełbaskę” itp?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
robertx - Hej! Chce zawiesić linę pomiędzy dwoma ścianami po której będą mogły sobie ...

źródło: IMG_0307

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertx: tego typu mocowania są do wiszących foteli dla dorosłych więc raczej bez problemu jeśli dobrze zamontujesz, aczkolwiek jeśli to ma być do takich zabaw to poszedłbym na pewno w kotwy chemiczne.
  • Odpowiedz
@robertx: na jednym takim zawiesiu, montowanym do sufitu na kotwy stalowe mam powieszony fotel-huśtawkę, na którym sam często siadam i się bujam powiedzmy, że dynamicznie. Ważę 82kg :)

Wszystko zależy od nośności kołka. Stalowy w żelbecie wiadomo, ma wytrzymałość na wyrwanie ogromną. Twój Fisher w cegle pełnej pewnie też będzie miał wystarczającą. Natomiast warto się przyjrzeć temu pustakowi. Co to jest za pustak? Bo jeśli jakiś poryzowany, składający się głównie
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P: Dam kotwę chemiczną. Jednej ściany jestem pewien że to cegła pełna ale drugiej - jakiś pustak ale c--j wie jaki bo to dom z lat 80
  • Odpowiedz
@robertx: a jak wiercisz, to po przewierceniu tynku leci białe czy czerwone?
W '80 najmodniejszy był siporex, ale wchodzi w grę też MAX. Kotwa chemiczna w sumie wystarczy do wszystkiego. Tylko przy siporeksie dokłądnie odpyl dziurę (rurką wydmuchaj, koniecznie w okularach.)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: czerwone chyba. Ale ściany zewnętrzne są z cegły pełnej, w środku dziurawka i znowu pełna - więc podejrzewam że tu może być dziurawka po prostu wsadzona, zrobie na tej chemii na wszelki wypadek
  • Odpowiedz
Ale ściany zewnętrzne są z cegły pełnej, w środku dziurawka i znowu pełna


@robertx: w tym czasie budowało się ściany z pustką powietrzną wewnątrz muru zewnętrznego, więc w środku masz pewnie nie dziurawkę, a po prostu dylatację. A dziurawka może być swoją droga jako ściana nośna, od wewnętrznej strony.
Jarek_P - > Ale ściany zewnętrzne są z cegły pełnej, w środku dziurawka i znowu pełna...

źródło: 06

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P: Ta szczelina dylatacyjna czy jak to zwać też jest, ale oprócz tego są właśnie 3 cegły - pełna, dziurawka i pełna. Sam mur ma 50 cm szerokości bez ocieplenia. Mój dziadek jak budował to się w tańcu nie p-------ł xD
  • Odpowiedz
@robertx: prawidłowo w pustaka to powinno się dać tulejki siatkowe, wszyscy producenci kotew tak zalecają bo bez nich to kotwa sobie może spłynąć dalej od otworu i nie trzymać szpilki
darek-jg - @robertx: prawidłowo w pustaka to powinno się dać tulejki siatkowe, wszysc...
  • Odpowiedz