Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@An-Dagda: U mnie są na pewno jakieś piwa z Nepomucena, ale podstawka.

@MistrzKowalski To sporo. Ja paragonu nie mam ale pamiętam, że najdroższe było Laffe Triple.
Cena zależy tez od konkretnego piwa, bo ja kupiłem z Waterloo Doubla, a może być tak, że tripel jest droższy. U mnie chyba tylko jedno było do wyboru z Waterloo.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Lefek to tak sobie, Waterloo bardzo lubię, ciężko je dostać, Kastell rouge też bardzo spoko, krasnoludki zawsze i wszędzie. Największym zaskoczeniem jest Val-Dieu, nie widziałem tego nigdy poza Belgia, GrandCru jest bardzo dobre, ogólnie nie jest to topka, ale bardzo równe piwa. Achet to średniaczek. Topką zestawu jest St.Bernardus i 12.

Blanche jest niedobre :P

Muszę wyskoczyć do jakiegoś dużego Auchan.
  • Odpowiedz
  • 1
@wacek_1984: zestaw Chimayów kupiłem z tydzień temu właśnie w Auchan i akurat wypicie ich skłoniło mnie do kolejnego belgijskiego zakupu. Piwa wybierałem takie których nie piłem. Duvel to klasyczka, a jeszcze tydzień temu wpadł 6,66%. Z delirium też piłem całą podstawkę (tremens, nocturnum i red), a innych nie ma w Auchan.
  • Odpowiedz
@Vadzior: zawsze i wszędzie polecę Orval, imo najlepsze p--o z Belgii (lambiczków nie liczę, bo to oddzielna kategoria)

Tylko czekać na promkę na GuldenDraak w Lidelku ;) Szkoda że tylko Tripla dają, Quadzik był raz ;(
  • Odpowiedz
@Vadzior: Widać, że dowalony "podatek" od ezotyczności.

Jak ktoś własnie dozuje Belgię to jeszcze jakoś wchodzi. Mi ta wszechobecna fenolowość i strong beery rodem z Jabłonowa totalnie nie podchodzą pod daily spożycie.
  • Odpowiedz
  • 2
@sanguediguida: nie było innego krieka niż Lindeman's, a ten szału i tak nie robi + piłem go

@wacek_1984 Nigdy jeszcze nie spotkałem Orvala, ale mam na swojej liście życzeń.
GuldenDraaka to kojarzę z zestawów z lidla, tam akurat 3 różne są: classic, 9000 quad i triple hop (a w zestawie jeszcze piraat, bornem triple i dubbel)

@kurczakos1 Ja fanem też nie jestem, mulą mnie te piwa ale kupuje
  • Odpowiedz