Wpis z mikrobloga

Mirasy, pomocy! Kupiłem samochód niecały rok temu, kontynuowałem OC byłego właściciela pojazdu. Trochu #!$%@?łem, bo zapomniałem o tym zupełnie, a babeczka z Warty, która obiecywała, że zadzwoni przed końcem umowy nie zadzwoniła. I teraz tak - chciałbym zmienić ubezpieczyciela, chodzi mi o dokładne procedury wypowiadania i podpisywania nowej umowy z innym ubezpieczycielem.

Czy muszę aktualną umowę wypowiadać? W sieci piszo, że

"Warto również pamiętać, że jeżeli nabywca zdecyduje się korzystać z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę pojazdu, umowa ta nie zostanie automatycznie wznowiona na kolejne 12 miesięcy." czyli, że czo? Ubezpieczenie wygasa z datą zakończenia oc, bez jakiegokolwiek wypowiedzenia?

Dalej, doczytałem coś o braku ciągłości ubezpieczenia i nakładanych automatycznie karach.

Jeżeli dobrze rozumiem, to w związku z tym, że samochód zmienił właściciela obecna polisa wygasa 21.IV, zgodnie z tym, co jest w umowie (bez jakiegokolwiek wypowiadania) i jeszcze tego samego dnia (najpóźniej) muszę podpisać nową polisę. Czy mam rację?

Problem jednak w tym, że jest okres świąteczny - jest jakakolwiek szansa na podpisanie umowy w dniu jutrzejszym?

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc
  • 12
  • Odpowiedz
@miiihau: nie musis wypowiadać bo nie podpisywałeś starej umowy (chyba nie da sie wymienić umowy jezeli nie jestes w niej stroną). Po prostu bierzesz nowe OC.
  • Odpowiedz
@miiihau: to kup gdzie indziej jak nie załatwiłeś sprawy, mbank, directy... w teorii jak zrobisz to rano we wtorek to masz szansę, że kara Cię ominie (choć mała). Jak nie to jesteś w plecy 672 zł. polisa OC teraz się nie odnawia automatycznie.
  • Odpowiedz
@miiihau: Na wszelki wypadek na przyszłość masz miiihau garść informacji związanych z kwestią kupna/sprzedaży samochodu.

Po zakupie auta używanego nowego właściciela chroni polisa OC poprzednika ponieważ zgodnie z prawem każdy pojazd musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Nowy właściciel ma prawo do wypowiedzenia umowy i wybrania innego ubezpieczyciela. Jeśli zdecyduje się pozostać przy polisie poprzednika, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie z pewnością chciało ponownie skalkulować składkę na podstawie danych przedstawionych przez nowego posiadacza pojazdu
  • Odpowiedz