Tak się tylko głośno zastanawiam... Skoro super duper hipersoniczny kindzał nie jest wstanie pokonać obrony przeciwlotniczej Ukrainy, która działa na jakiś sprzętowych odrzutach z zachodu.... to jak taki wielki, powolny, balistyczny, międzykontynentalny pocisk z głowicą jądrową miałby dolecieć gdzieś dalej niż do Kamczatki, o pokonaniu oceanu nie wspominając... Przecież oni to strącą kilometr dalej od silosu z którego zostanie wystrzelony.
1. Pocisk hipersoniczny (Kindżał) Prędkość: Kindżał osiąga prędkość w zakresie Mach 10–12 (czyli 10 do 12 razy prędkość dźwięku). Dla porównania, prędkość dźwięku wynosi około 343 m/s (1235 km/h) na poziomie morza. Prędkość w kilometrach na godzinę (km/h): Oznacza to prędkość rzędu 12,350 – 14,820 km/h. Wysokość lotu: Pociski hipersoniczne zazwyczaj operują na niższych wysokościach w atmosferze, co czyni je bardziej podatnymi na systemy obrony powietrznej. 2. Pocisk balistyczny międzykontynentalny (ICBM) Prędkość: Pociski ICBM osiągają znacznie wyższe
@daniel-trzeciak-16: zapytałem ChatGpt
ChatGPT
Twoje rozważania dotykają kilku ważnych aspektów związanych z nowoczesnymi systemami obrony przeciwrakietowej oraz różnic między różnymi
Prędkość: Kindżał osiąga prędkość w zakresie Mach 10–12 (czyli 10 do 12 razy prędkość dźwięku). Dla porównania, prędkość dźwięku wynosi około 343 m/s (1235 km/h) na poziomie morza.
Prędkość w kilometrach na godzinę (km/h): Oznacza to prędkość rzędu 12,350 – 14,820 km/h.
Wysokość lotu: Pociski hipersoniczne zazwyczaj operują na niższych wysokościach w atmosferze, co czyni je bardziej podatnymi na systemy obrony powietrznej.
2. Pocisk balistyczny międzykontynentalny (ICBM)
Prędkość: Pociski ICBM osiągają znacznie wyższe