Wpis z mikrobloga

Już dzisiaj zaczynamy hokejowe Mistrzostwa Swiata dywizji IB w Wilnie, na ktorych wystapi reprezentacja Polski. Z tego powodu podaje juz pierwszy typ, ktory zagram i polecam go rowniez wam :)

Mecz Polski z Rumunia dopiero o 15.30, a juz wczesniej bo o 12.00 pojedynek Chorwacja - Wielka Brytania, a wiec druzyn, ktore w tym roku po raz pierwszy wystapia w dywizji IB. Reprezentacja Wielkiej Brytanii, w wyniku reformy z 2011 roku od dwoch lat grala w hokejowej drugiej lidze, by na ubieglorocznych mistrzostwach z hukiem z niej spasc. Brytyjczycy przegrali wszystkie 5 spotkan, zdobywajac tylko 5 bramek, a tracac az 22. Ich przeciwnikami bedzie beniaminek - Chorwacja, ktorzy awansowali z dywizji IIA wygrywajac wszystkie spotkania z bilansem 27-9. Roznica moze wydawac sie ogromna, bo przeciez reprezentacja Serbii, Hiszpanii czy Australii (IIA), nie moze rownac sie z reprezentacjami Kazachstanu, Włoch czy Węgier. Dlatego też nie dziwią kursy na zwycięstwo Brytyjczyków (1.32 regular, 1.16 ML i spadaja) wobec kursow na Chorwacje (6.50 regular i 5.75 ML na sporting bet i rosna(!)). To wlasnie Brytyjczycy sa wymieniani jako glowni przeciwnicy Polakow w walce o awans i to o nich mowa byla od prawie roku. Dopiero od niedawna pojawiaja sie glosy, ze to Chorwacja moze byc czarnym koniem tych mistrzostw, pod ktorymi podpisuje sie obiema rekoma. Dlaczego?

Przede wszystkim hokej chorwacki bardzo szybko sie rozwija. Lokomotywa sukcesu jest z pewnoscia zespol Medvescaka Zagrzeb ktory od sezonu 2009-2010, gral i dobrze radzil sobie przez 4 lata w lidze EBEL. Kazdy wie, ze nie ma nic lepszego na poprawienie swoich umiejetnosci od gry z najlepszymi. Z pewnoscia byl to spory skok, przeniesc sie z ligi chorwackiej do ligi austriackiej i rywalizowac z druzynami z Austrii, Slowenii, Czech i Wegier. Od sezonu 2013-14 Medvescak opuscil lige EBEL, aby rozpoczac swoja gre w KHL (w pierwszym sezonie awans do playoffow). Hokej w Chorwacji rozwija sie dwutorowo - po pierwsze szkolona jest zdolna mlodziez, ktora rywalizuje w Slohokej lidze(3 zespoly w Chorwacji + druzyny slowenskie i austriackie) - w ktorej wystepuja kluby mlodziezowe druzyn z EBEL, oraz trenujac z pierwsza druzyna Medvescaka. Po drugie, naturalizowani sa zawodnicy z zagranicznym paszportem, ktorzy wzmacniaja reprezentacje kraju (2 lata gry w rozgrywach danego kraju i zawodnik moze grac dla reprezentacji). Z tego tez powodu w reprezentacji Chorwacji mamy takich graczy jak Adam Letang czy Sasa Martinovic - z urodzenia Kanadyjczyk i Niemiec, majacy za soba gre w NHL i DEL. W kadrze Chorwacji na MŚ mamy 12 zawodnikow Medvescaka, 2 z ligi EBEL, 3 ze slowackiej Extraligi czy tez rodzynka z finskiej SM-Liigi - Bome Rendulicia ktory jest gwiazda swojego zespolu - HPK Hameenlinna. Ich trenerem jest 37 letni Donald Maclean, majacy za soba przeszlosc w NHL miedzy innymi w Los Angeles Kings czy Toronto Maple Leafs.

Kadra Brytyjczykow to przede wszystkim zawodnicy ich wlasnej ligi EIHL, za wyjatkiem jednego rodzynka z ligi kazachskiej. Nie oszukujmy sie, hokej na wyspach nie nalezy do czolowki europejskiego hokeja, dlatego tez liga ta nie jest mi blizej znana. Wiem jednak, ze gra sie tam bardzo silowo i agresywnie, co na arenie miedzynarodowej raczej nie jest mile widziane (kary = przewaga = spora szansa na utrate bramki). Brytyjczycy mieli tez problem z zebraniem skladu. Ciagle roszady, dowolywanie zawodnikow w miejsce kontuzjowanych - np Craiga Peacocka (byly gracz ligi dunskiej). W wyniku tego w sparingach z reprezentacja Holandii odniesli jedno zwyciestwo i jedna porazke, co wskazuje na niezbyt wysoka forme zespolu.

Jaki jest typ na dzisiaj? Ja gram handicap na Chorwacje +1.5 za 2.20, ale ostroznym polecam poczekac pare minut spotkania i na live postawic handi +2.5 dla bezpieczenstwa. Uwazam, ze Chorwacja bedzie czarnym koniem tej grupy i z pewnoscia nie spadnie - sa przeciez druzyny gorsze jak chociazby Rumunia. Uczciwym typem bedzie tez over 5.5, ale wstrzymuje sie z tym, jako, ze to pierwszy mecz grupy i juz dzisiaj 2 kupony przez Dywizje IA wdupilem.

12.00

Chorwacja - Wielka Brytania

Chorwacja +1.5 - 2.20 / polecam poczekac na live do +2.5 i brac w ciemno

#bukmacherka #ogracbuka #typdnia - zdecydowanie
  • 36
@Pajac621: jak dla mnie Korea spadnie, no ale dzisiaj juz jedna niespodzianka byla - Slowenia, ktora na igrzyskach radzila sobie znakomicie, a sklad bardzo podobny (bez Kopitara ale to nic nowego) przegrala z Japonia. Jednak pomiedzy Japonia a Slowenia jest mniejsza przepasc niz miedzy Wegrami a Korea imo. Jak juz zagralbym handicap +2.5 na nich, bo graja u siebie i to moze byc decydujace. Zdziwie sie jednak jak odniosa zwyciestwo w
@Mombik: Ale trochę dziwne, że handicap na mecz Polska - Rumunia jest 5,5, a over 6,5. Tak, jakby Polska miała wygrać albo 5-0 albo 6-0 albo 7-0 :P
@Mombik: Tylko bardziej mi chodzi, że overy 6,5 są w innych meczach przy linii +2,5 lub +1,5. A tutaj jest aż +5,5, czyli jakby była miażdżąca przewaga i over byłby tylko oczywistością. Oczywiście to tylko moje dywagacje względem obserwacji i totalnie nie mam pojęcia jak grają Polacy ;)
@poop: Rumuni to jak dla mnie nr 1 do spadku, wygrana Polakow bedzie formalnoscia, a z powodu takiego, ze jestesmy faworytami do awansu to linia bardzo wysoka, jednak jak dla mnie niezbyt slusznie.