Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: kiedyś siedziałem bardziej w temacie, ale mało co się nowego pojawiało. RAC to lata 90 i początek 2000. Zasadniczo martwy gatunek. Pewnie ktoś tam to gra po kątach jako przybudówka jakiś grup asgejów z zacięciem politycznym.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: @Andrzej_Buzdygan

Zgadzam się martwy gatunek - ale jednocześnie mocno wierzę i jaram się pewnymi dekonstukcyjnymi koncepcjami gdzie utwory i tematyka Skinheadowsko/nacjonalistyczna ze względu na cenzurę zostaje przetworzona w nowoczesncych formach np. Synthwavowych. Niektorzymi produkcjami z tego nurtu jaram się oporowo i myślę że temat dopiero się rozkręci w następnych latach. Przykład tego co mam na myśli poniżej:
mney - @MegaSmieszek: @Andrzej_Buzdygan 

Zgadzam się martwy gatunek - ale jednocześn...
  • Odpowiedz
@AnalLog:

Mi się jego muzyka kojarzy jedynie z naziolami którzy biło ludzi na mieście.


To tylko jedna z wielu dobrych rzeczy z którymi mi się kojarzy ( ͡°
  • Odpowiedz
Tak mnie ciekawi, czy już te skinheadowe kapele w PL przestały istnieć?


@Mega_Smieszek: Parę jeszcze istnieje, ale cały ruch skinheads zszedł mocno do podziemia (dawniej na stadionach czy nawet na mieście mogłeś spotkać masę łysych, teraz to już ewenement), to i kapele zeszły mocno do podziemia. Przyczyn jest kilka - muzyką ulicy stał się hip-hop, wiele osób wyemigrowało, a reszta po prostu się zestarzała.
  • Odpowiedz
@AnalLog ten "syf" kształtował charaktery tysięcy osób. W zalewie chłamu i brzydzenia się patriotyzmem przez każde z kolei rządy, był to jedyny rodzaj muzyki, który mimo przesiąknięcia nazizmem, antysemityzmem i często kultem pogaństwa i odrzuceniem chrześcijaństwa niósł ze sobą treści o miłości do ojczyzny, poświęcenia. W zalewie treści skrajnych trafiały się piękne utwory bez nich. Człowiek młody najpierw wszystko chłonął, a potem w miarę dorastania odrzucał to, co skrajne, filtrując swoją
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Z nowszych kapel grających RAC to chyba jedynie Kontratak prezentuję jakiś tam poziom i nie jest kompletną amatorką, tyle że w przeciwieństwie do honoru to katolicy. Co do skinów to sama subkultura jest już praktycznie martwa, zresztą to dobrze, z łączenia idei z subkulturami zazwyczaj dla tych idei nie wynika nic dobrego.
  • Odpowiedz