Wpis z mikrobloga

Wywaliłem szybę z mojej już wiekowej drukarki 3D i wstawiłem magnetyczną płytę PEI. Gdybym tylko wcześniej wiedział jak to ułatwia życie. Kalibracja, druk, zdejmowanie wydruku. Zaoszczędzę lata życia ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Chyba odłożę kupno nowej na następny rok.

#druk3d #drukarki3d
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aki00: czasami mam przyjemność drukować na zamkniętej drukarce ze stałym stołem gdzie drukuje się na specjalnych naklejkach, aż się wzdrygam na samą myśl
A masz już auto poziomowanie, teksturowana blachę, octoprint? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKaspi: Ta teksturowana blacha to ta giętka co się z niej druk ściąg? Jeśli tak to mam taką złotą z chropowatą powierzchnią. Co do auto poziomowania to nie chcę tego robić bo pewnie coś zepsuję i w ogóle nie będzie drukować ;) Teraz mam całkiem spoko jakość, ale też nie wymagałem, żeby te druki były super idealne. Do tego kupiłbym żywiczną ;)
  • Odpowiedz
@aki00: teksturowana to właśnie taka chropowata, jak dla mnie satynowa i chropowata są najlepsze, bardzo rzadko muszę używać kleju przy druku, przy gładkich dość często trzeba było

A jeśli działa to nie ma co psuć, jak się zepsuje to bym na Twoim miejscu dołożył chociaż octoprint żeby drukować prosto z komputera zamiast biegać z kartą sd
  • Odpowiedz
  • 1
@JestemKaspi: jak drukowałem na szybie to była masakra, albo się nie trzymało albo jak użyłem kleju to nie mogłem oderwać i łamałem wydruk (°°

Teraz to bajka.

Co do octoprint to myślę, żeby dodać. Niby mam drukarkę blisko, ale jednak przekładanie karty to dodatkowa robota. Spiąłbym to odrazu z Fusion 360 i miałbym druk po paru kliknięciach.
  • Odpowiedz