Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, do której zainspirował mnie @miguelpl90 swoim wpisem.

Wiecie, że Eikichi Onizuka, bohater mangi, anime i serialów aktorskich GTO, ma obecnie 38 lat?

Otóż w starszym mangach dużo częściej podawano daty roczne urodzin postaci (przesuwane czasem przy okazji anime o kilka lat do przodu). Ma to związek z tym, że kiedyś komiksy były bardziej osaczone w czasach, w których były tworzone (co widzimy m.in. po ubiorze gangów motocyklowych w Shonan Junai Gumi, trochę mniej po GTO).

Eikichi Onizuka urodził się 3 października 1950 roku ery Shōwa (czyli w 1976 roku Pańskiego) wg. pierwszego rozdziału mangi Shonan Junai Gumi. Przyszły nauczyciel miał wtedy (w 1990) 14 lat.

Jak to bywa z japońskimi komiksami czas w nich płynie wolno. Jednak autor nie porzucił wcześniejszego ustalenia i zaktualizował jego wiek na kolejnego chronologicznie komiksu - GTO (1997) - 21 lat.

Nie wiem, jak to jest w obecnie rozpoczętej mandze GTO - Paradise Lost, czy wyda(wa)nych Ino Head Gargoyle, GT-R czy Shonan Seven (chyba nikt tego nie tłumaczy na angielski ;), ale Onizuce pozostało mało czasu na spełnienie swojego odwiecznego marzenia - 18-letniej żonce w wieku 40 lat ;)

#gto #greatteacheronizuka #onizuka #manga #anime #japonia #gimbynieznajo #shonanjunaigumi
80sLove - Taka ciekawostka, do której zainspirował mnie @miguelpl90 swoim wpisem.



...

źródło: comment_RqZT7N6TCGG1JlGHp87v8D3PZIRlIvqJ.jpg

Pobierz
  • 7
@miguelpl90:

Nie wiadomo do końca. Pierwszy rozdział wyszedł 15 kwietnia i nikt go jeszcze nie przetłumaczył.

Poza tym prawdopodobnie trzeba byłoby nakręcić serial od początku, bo zakończenie anime nie jest takie samo jak zakończenie mangi.
@Vamis:

Przede wszystkim ostatni odcinek GTO jest wymysłem twórców anime. Wcześniejszy epizod to koniec 14 tomu. Manga składa się w sumie 25 woluminów, więc 11 książeczek nie zostało w ogóle zaadaptowanych.

Trudno przedstawić zakończenie, bo jest ono bardzo powiązane z postaciami, które nigdy nie pojawiły się w anime. Pojawia się masa nowych wątków oraz rozwijają się stare. Mogę za to wyjaśnić jedną kwestię, która pojawiła w serialu - dlaczego klasa naprawdę