Wpis z mikrobloga

Minął 64. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

306 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
333 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
44 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 350 wypadkach zginęło w sumie 377 osób.

W poprzednim roku statystyki po 64. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
2 wypadki / 2 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby - Link do wpisu.
361 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
397 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
289 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
19.214 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

72 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
4.501 wypadków drogowych od początku wakacji

79 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
5.132 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
0 utonięć w ciągu ostatniej doby
157 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 64. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 4 wyp...

źródło: 1-433025-14

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 105
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Pomorskie. Wypadek na ulicy Cisowej w Sasinie. 54-letni kierujący quadem z nieustalonej przyczyny zjechał na pas zieleni dzielący jezdnię i ścieżkę rowerową, gdzie uderzył w słup energetyczny. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
2. Łódzkie. Wypadek w miejscowości Byki w gminie Biała Rawska. 26-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego uderzył w tył Mercedesa, który skręcał do posesji. Motocyklista pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. 45-letnia kierująca busem była trzeźwa.
3. Śląskie. Wypadek na zbiegu ulic Katowickiej i Cieszyńskiej w Ustroniu. Samochód pogotowia gazowego miał jechał przez skrzyżowanie używając sygnałów uprzywilejowania. Doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, które przewróciło się na bok, a samochód ekipy gazowniczej wjechał w gęste zarośla. W zderzeniu zginął 52-letni kierowca samochodu pogotowia gazowego. Jego pasażer i kierujący ciężarówką trafili do szpitala. Pierwszy z nich, 41- latek ma poważne obrażenia.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Pomorskie. Wypadek...

źródło: wypadek_na_dw941_w_ustroniu_23_08_2024_8c04

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 19
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 306 po 64. dniu wakacji

W. mazowieckie 41
W. wielkopolskie 32
  • Odpowiedz
  • 9
@DrCieplak g---o prawda. Wypadki nr 1 i 4 wydarzyły się na ziemiach nie będących zaborami. Śląsk i Pomorze wówczas od dawna już nie należały do Polski.
  • Odpowiedz
  • 126
Maksymalnie 12 lat za zabicie kogoś mając sądowy zakaz prowadzenia i będąc pod wpływem alkoholu (_ )
  • Odpowiedz
@Salido: Z ciekawości narzuciłem drogi w Polsce na tę mapkę (mniej więcej). Byłem ciekaw czy jest jakaś zależność, że na niektórych drogach jest więcej wypadków. Droga Szczecinek - Płoty wygląda interesująco z tego co zauważyłem. Byłem ciekawy jak wygląda i cóż... Zero zaskoczenia xD
MateMizu - @Salido: Z ciekawości narzuciłem drogi w Polsce na tę mapkę (mniej więcej)...

źródło: mapa z drogamio

Pobierz
  • Odpowiedz
@MateMizu: twoja mapka elegancko pokazuje, że autostrady to najbezpieczniejsze drogi w Polsce.
Swoją drogą myślałem, że statystyki dla motocykli wyglądają bardzo źle, ale jednak ich trochę jeździ po naszych drogach. Quady to jednak mistrzostwo, praktycznie nie widzimy ich na polskich drogach a już 3 się załapały
  • Odpowiedz
@MateMizu: jakby nałożyć kropki z ubiegłych lat to wyszłyby najniebezpieczniejsze punkty w PL. Dałoby to może do myślenia przy podejmowaniu remontów i przeprojektowywaniu skrzyżowań.
  • Odpowiedz