Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #praca #pracazagranica

#sorekabbey

Dojechałem.. Wszystko jak zaplanowane, o 15 wyjazd, na 6 prom byliśmy o 5 w Dunkirk. Na 12:45 miałem w #barnsley rozmowę, byłem na 12:30 - wszystko perfect.

Mimo wszystko, nie obyło się bez problemów. Okazało się, że w UK NIKT nie ma na stacji adaptera #lpg (w belgii, holandii ani niemczech nie ma z tym problemu). Przez co całość przejechałem na gazie.. Wyobrażacie sobie, że auto załadowane w taki sposób jak na zdjęciu + 4 osoby na gazie mogłem spokojnie jechać ciągłe 160-170zł a w porywach i 190. Na benzynie.. maks. 120-130km/h.. A anglicy.. OKROPNIE JEŻDŻĄ! Ograniczenia na austostradach do 112km/h, do tego stan autostrad tragiczny.. Matko, jak sie okropnie jechało. Do tego połowa z nich jedzie lewym pasem z taką prędkością, że musisz się męczyć z wyprzedzaniem - tragedia.

Musze załatwić szybko przełączke do LPG..

#motoryzacja

Na miejscu się okazało, że mieszkanie nie ma łóżek więc go nie wzieliśmy, za to Pan, który nam je prezentował pomógł nam i zaprowadził nas do sklepu w którym jest 4-5 Polek (właścicielka Polka). Bardzo mili ludzie! Pomogli, dali za darmo starter do sieci 3 i mam pytanie do @innv - gdzie info o tym, że ma się darmowy net jak się za 15Ł doładuje? Nigdzie nie mogę znaleźć..

W każdym razie, dzięki polakom mamy tani pokój hotelowy za 15Ł na łebka na nocke i możemy do środy spokojnie mieszkanko ogarnąć (oby tylko nie kolidowało z pracą). Mili ludzie w barze i okolicy, dokładnie siedze w Wombwell - fajne miasteczko!
sorek - #emigracja #uk #praca #pracazagranica



#sorekabbey



Dojechałem.. Wszystko...

źródło: comment_IOvfRVGKPBM3sy15gXD4E2nYuNVec28r.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mrOlii: tylko ronda sprawily mi problem z poczatku i trzymanie dobrej strony na 2 pasnowce, generalnie nic strasznego ;) przyjemnie się jeździ
  • Odpowiedz
@muuzyk: Też. Ale ogólnie chodzi o to, że nie chodzi równo (od zawsze) na benzynie i trzeba docisnąć do podłogi by w ogóle przyspieszyć (a wykręcenie go powyżej 4.5k to prawie niemożliwość). Maks speed jaki udało mi się uzyskać na płaskim to 130km/h ale po długim rozpędzie. Na gazie bez problemów w 190 się szybko wciska.
  • Odpowiedz
@sorek: ale rozumiem, że te 190 to w Niemczech cisnąłeś, czy tam gdzie były ograniczenia, to też cisnąłeś ile fabryka dała? ;)

BTW kupiłeś ubezpieczenie podróżne? te na wypadek jakby się samochód rozkraczył w trasie (chyba o tym już rozmawialiśmy jakiś czas temu)
  • Odpowiedz
@muuzyk: Assistance - zwoża mnie do 150km do najbliższego serwisu - tak naprawdę głównie to jest potrzebne.

W holandii i belgii można spokojnie cisnąć te 160 tam gdzie jest spokojnie i droga szeroka. Po Polsce też, ale w Polsce strach bo ciężarówki się wyprzedzają.. Ale ofc, lwia część tej dużej prędkości jest po niemczech ;)
  • Odpowiedz
@muuzyk: Kupiłem na rok w generali, kosztowało mnie 300zł ;) Niestety dużo rzeczy odpada jak ma się auto powyzej 10 roku życia - ale to zależy wszystko od ubezpieczyciela, mi zależało tylko na zwiezieniu w wypadku awarii. Nic takiego się nie stało, kocham moje autko bo mimo przebiegu 330k świetnie daje sobie rade i jechało stabilnie przez całą droge ;)
  • Odpowiedz
@sorek: super, cieszę się że dojechałeś bez problemów, jednak jakieś to ryzyko jest, jak starszym wozem się jedzie, więc w takim przypadku to już lepiej się ubezpieczyć :)

a ciekawe co by było, gdyby Ci się rozkraczył samochód w szczerym polu, takim, że w promieniu 150km nie byłoby żadnego serwisu ;) chyba, że za granicą to niespotykane, żeby tak długo nie było żadnego serwisu :)

jeszcze jedno pytanko mi przyszło do
  • Odpowiedz
@sorek: Następnym razem obczaj sobie kartę PZU pomoc w Europie. Też bodajże 300 zł, a bardzo szeroki zakres usług (pojazd zastępczy, hotel, nawet transport zwłok z tego co pamiętam:P). Kupujesz jak doładowanie pre-paid i nikt nie sprawdza jakie masz auto etc. Zresztą polecam wszystkim Mirkom taką kartę kupić w Polsce, za 200 zł też mnóstwo usług razem z hotelem na 3 doby i pojazdem zastępczym na 7. Mało kto wie o
  • Odpowiedz