Wpis z mikrobloga

Przez całe lato moje cytrusy (cytryna, mandarynka) miały mały wzrost, jakieś nowe małe kwiatki sie pojawiły ale wydaje mi się że bardzo slabo rosły. Mam odpowiednią ziemię do cytrusow oraz nawoziłem 1x w tygodniu i w upalne dni podlewałem co 2dni jak ziemia wyschła taką ilością wody żeby wyleciało spodem.
Zastanawiam się czy nie zmienić doniczki na większą. Tu rodzi się pytanie jaki rozmiar doniczki powinny mieć 1.5roczne cytrusy?
#cytrusy #ogrodnictwo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@italia__: wyciagnij z donicy i zobacz jak wygląda przede wszystkim bryła korzeniowa. Jak jest pełna korzeni i zbita w uj to daj do wiekszej.
Co do tego jak duża.... piszesz ze ma 1.5 roku tyle to nie oddaje w zasadzie jak duża ona jest. Zobacz po prostu jak wygląda bryła korzeniowa, bo może nie ma potrzeby przesadzać jeszcze.
  • Odpowiedz
@italia__: z pestek to wysiałeś z tego co widze. Wiesz że na owoce poczekasz wiele lat (5-15lat) i najpewniej nie będą zdatne do konsumpcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@italia__: no jak kupujesz drzewko cytrusowe to zawsze jest szczepione i dużo większe. Miejsce szczepienia widać wyraźnie no i nie szczepi się na takich młodych podkładach
  • Odpowiedz