Wpis z mikrobloga

@Marpop: no wlasnie, chyba :D

w internecie ciężko sie takiej informacji doszukać, a to dość ważne (jeśli rocznie, to manufaktura będzie się zwracać 150 lat i nie rozumiem po co w ogóle wydawać na nią kasę w takim wypadku - dla minimalnego bonusu do technologii?) :-/
  • Odpowiedz
@Aureos:

Wiki EU3

A 6 ducat per year bonus to local income. This is doubled in provinces with a bonus resource.

I chyba liczy się to, że local income bo uwzględniane jest przed innymi modyfikatorami ale pewny nie jestem, bo trójki dużo nie grałem a nie chce mi się szukać.
  • Odpowiedz
@Aureos: Afair dodaje bonus do miesięcznych dochodów - mianowicie do production value. Ale wiesz co, dawno w eu nie grałem, jedynie pykłem chwilkę w czwórkę, więc łapy nie daję.

Nie daje 6 dochodu lecz 12. Manufaktury trzeba spasować z produkcją prowincji. Bonus do techów zawsze spoko, no i dodatkowy growth population.

Poza tym, co byś chciał robić z kasą, jak nie pakować w infrastrukturę?
  • Odpowiedz
@Aureos: Daje 6 rocznie (12 jeśli jest w prowincji z bonusem od towaru, np. miedź i żelazo dla manu broni). Poza tym daje bonus do technologii i wzrostu. Sam dochód z manu jest liczony do produkcji, wpływając więc na niego lokalne modyfikatory do produkcji z prowincji w której jest + globalny na produkcje.

Warto jak sam s-------n, jedyne budynki dla których opłaca się ryzykować inflacje przez pakowanie w budżet :p
  • Odpowiedz
@Wydmuszka: @Aureos: daje 6 jak masz nie spasowane, daje 12 jak masz spasowane, uwierz mi daje dużo jak masz 2 uniwerki albo produkcja broni to po jakiś 30 latach widzisz już różnicę na twoją korzyść i chyba daje do rocznej ale do miesięcznej też jest jakiś % więcej
  • Odpowiedz