Wpis z mikrobloga

sie zesrales z tym termomixem xD przeciez to zwykly robot wielofunkcyjny


@ZielonyRozpustnik: Dlatego też nie krytykowałem robotów kuchennych w ogóle, bo to zwykłe narzędzie kuchenne. Krytykowałem otoczkę i styl życia człowieka, który o tym co dziś kupi, jak to przyrządzi i jak będzie wyglądała kultura kulinarna i tradycje, decyduje nie na podstawie sezonowości, tradycji rodzinnej, dostępu do lokalnych produktów czy własnego gustu, tylko na podstawie beznamiętnych przepisów redagowanych przez niemiecką
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut ale po co ten nacisk na tradycyjne gotowanie? Po co mam ugniatac to wspomniane ciasto drozdzowe przez 10min czy nawet 5 skoro maszyna zrobi to za mnie w dwie minuty. Na tym polega ta oszczednosc, ze ta maszyna potrafi zaoszczedzic Twoj czas czyli cos bezcennego. A przepisy tam dodaja uzytkownicy a nie niemiecka firma (chociaz dobra, hakas czesc bazy jest tej firmy) wiec nie wiem co ma to wspolnego z
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: obiektywnie nie jest to żadne zło. To jest mój osobisty pogląd. Tak jak świat śmieje się z Anglików i Amerykanów, że na śniadanie jedzą fabryczny bekon i dziwny biały chleb z folii, tak Polska uchodzi za miejsce autentycznego, tradycyjnego jedzenia i ja osobiście chciałbym, żeby tak zostało. Masowo produkowana żywność, inteligentne lodówki z przpisami i listami zakupowymi, przepisy do mikserów erodują kulturę i zubażają społeczeństwo, przy czym oczywiście ułatwiają
  • Odpowiedz
piekny wpis pokazujacy kogo mentalne biedaki uwazaja za klase srednia


@ZielonyRozpustnik: Bo też klasa średnia nie ma jednoznacznej definicji. Dla kogoś z nizin to będą ci, co chodzą w drogim t-shircie, dla kogoś z wyżyn, to bedą ci co w ogóle chodzą w t-shirtach, a nie koszuli. Zresztą większość ludzi jest poniżej średniej, więc większość jak patrzą na średnią to zerka w górę.
  • Odpowiedz