Wpis z mikrobloga

#bieganie Zmaga się ktoś z Was albo zmagał z wykręcaniem nadgarstków do środka podczas biegania? Strasznie mnie to zaczyna irytować. Macie jakieś sposoby na to? Głównie lewa ręka, gdzie mam zegarek, przy prędkościach w okolicach ~4:10 i szybciej się to pojawia. Wcześniej na to nie zwracałem uwagi, albo tego po prostu nie było, nie wiem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ekul: @Ark00 W sumie to wykręcam lewe całe przedramię z pięścią zaciśniętą do środka jak jest ruch w stronę klatki piersiowej.
W sumie może to być spowodowane, że mam całą lewą stronę taśmy tylnej osłabioną, szczególnie poślad i dwugłowy uda, i podczas biegania jakby nadrabiam to tym skrętem ręki do środka. Tak to sobie dzisiaj wytłumaczyłem. xD
  • Odpowiedz
@Fuzuyaku: no ruch ręką jest zazwyczaj wypadkową tego jak się całe ciało porusza dopóki nie masz większych sztywności w klatce i barkach które wpływają na ruch ręki

Imo dopóki ręce nie przekraczają środka (linii mostka) i nie powodują że gdzieś nimi się uderzasz to raczej nie jest problemem. Jeśli cię to irytuje to możesz udać się do fizjo jakiego by testy funkcjonalne porobić by znaleźć ewentualną przyczynę
  • Odpowiedz