Wpis z mikrobloga

#jedzzwykopem

Odnośnie mojego wpisu, sam skopiuje moją wypowiedz ale coś coś dopiszę.

"Z tego co można poczytać na googlach to makaron pochodzi z Azji a dokładnie z Chin jest znany od kilku tysięcy lat, nie wiem dlaczego Włosi tak obsesyjnie podchodzą do sposobu jedzenia makaronów czy innych potraw, niech każdy je jak lubi, w tym np połamane spaghetti, poza tym wiele nowoczesnych potraw czy przekąsek bez względu na pochodzenie wywodzi się po prostu z biedy, z ciekawostek znana chyba każdemu włoska przekąska bruschetta, czyli chleb z pomidorami i przyprawami plus oliwa to potrawa dla biedy we Włoszech xxx lat temu, robili to często bo po prostu nie mieli nic innego do jedzenia"

Teraz za bruschette czyli kromkę chleba z oliwą + pomidor itp, to od 5 do 8 euro za 3-4 małe kromki, no chyba że zapłacisz za obiad- albo kolacje to masz to jako przystawkę.

A u nas niby jak inaczej, u Włochów bruschetta jedzenie które wywodzi się z biedy, ale żeby nie było że to patologia to u nas za kromke chleba ze smalcem i ogórkiem płaci się na święta 25-30zł to jest dopiero popierd@lone... :D przecież to też jedzenie pochodzące z czasów " mega biedy" aha no i skwarki czy smalec z dodatkiem mięsa to zapłacicie jak za obiad, bazujący na dobrym steku :D

Z innej strony wolny rynek, produkcja gałki loda + wafel to powiedzmy koszt 10- 30 euro centów za co płacisz 1.50 euro.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach