Wpis z mikrobloga

Serwus. Robił ktoś kolonko i gastro za jednym razem (nie jedną rurą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) we #wroclaw w zniecuzleniu ogólnym?
Kiedyś było na NFZ, ale teraz ni chu nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
#kolonoskopia #gastroskopia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mark-clinton: przecież standardowo oba zabiegi są robione bez usypiania. Nie wiem jak kolono, ale gastroskopia nie jest taka zła. Powiedziałbym, że nawet śmieszna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau A idź pan w ch... Miałem gastroskopię na żywca i chyba jednak wolałbym kolonoskopie. Może d--a boli, ale przynajmniej nie masz odruchu wymiotnego.
  • Odpowiedz
@Viking-: ja tam się uśmiałem. Chłop wpycha rurę na siłę, ja prawie rzygam, łzy się leją, pani pielęgniarka głaska po głowie, chłop się drze, żebym się rozluźnił i oddychał, ale nie tak oddychał tylko wolniej. No i tak tam leżę i się zastanawiam co się o--------a ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau No mi jak robili to taki miałem odruch wymiotny, że skurcze krtani blokowały rurę. Lepiej wspominam badanie laparoskopowe podniebienia miękkiego przez nos XD
  • Odpowiedz
@Ogau: już myślałem, że to tylko ze mną coś nie tak, bo reakcja personelu na moje odruchy dokładnie identyczna.
Co do kolonoskopii to lepiej zrobić bez znieczulenia, bo w znieczuleniu w razie gdyby mieli problem z przejściem jakiejś krętej części to zakończą na tym miejscu bojąc się uszkodzenia jelita. Na trzeźwo będę sprawdzać Twoje reakcje bólowe i dojdą do końca. A tak prawdę mówiąc to przy kolonoskopii nie czułem w
  • Odpowiedz