Wpis z mikrobloga

Mirasy, nie wiem co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kilka miesięcy temu zatrudniłem się w naprawdę świetnej firmie, ekipa jest bardzo w porządku, 13 pensja, sama praca mi się podoba, stałe godziny 8-16, zero nadgodzin, jeśli potrzebuję to z homo office(pracujcie jak chcecie, ale u siebie w domu ( ͡º ͜ʖ͡º)) nie ma najmniejszego problemu, są delegacje za granicę choć póki co byłem tylko na jednej, podwyżki z tego co słyszałem od starszych pracowników to co roku +/- 10-12%. No i teraz na linkedin dostałem ofertę pracy na wyższym stanowisku, a mianowicie "sales manager"(aktualnie jestem koordynatorem, czego nie chcę pisać, żeby jakiś znajomy, który vikop.ru przegląda mnie nie poznał).

Z jednej strony chciałbym zostać w tej pracy, bo jest naprawdę super, a i dostałem warunki lepsze niż oczekiwałem, ale z drugiej chciałbym się spróbować na stanowisku jeszcze wyższym(jako manager mam 0 doświadczenia, ale branża ta sama w której aktualnie pracuję). Zastanawiam się co robić. Olać gościa/ładnie mu podziękować czy iść w to i spróbować swoich sił na stanowisku wyżej

#pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wincenty1 wolałbym nie mówić jaka konkretnie branża, ale podejrzewam, że to by działało tak jak w firmie w której aktualnie pracuję, że koordynator sam jest sobie Panem i nie ma nikogo pod sobą i sam sobie ogarnia swoje tematy, które dostaje od działu sprzedażowego
  • Odpowiedz
@MokebeSenegal1488 jak nie masz dzieciaków i jesteś przed trzydziestka i chcesz się rozwijać zawodowo to skacz jak zaba z pozycji na pozycję byle w gore. Jak nie masz takich perspektyw u siebie w firmie to zmieniaj. Pieniądze to jest drugorzędna sprawa bo za kilka lat będziesz patrzył z politowaniem na rozkminki za grosze. Jak masz duże zobowiązania to weź pod uwagę że jak będzie #!$%@? to zaczniesz się zgadzać na warunki
  • Odpowiedz
@Agent007cm dzieciaków brak, żony brak, lekko po 30. Zawodowo jak najbardziej chce się rozwijać, ale firma w której jestem naprawdę dba o pracownika i dali mi więcej niż sam chciałem (sam dyrektor do mnie wypalił, że da mi tyle ile powiedziałem, ale będzie to kwota netto, a nie brutto) i wysłał mnie na szkolenie za granicę i teraz czuję potrzebę odwdzięczenia się moją lojalnością (tak wiem, frajerskie myślenie, ale przynajmniej czasową).
  • Odpowiedz
@MokebeSenegal1488 u mnie największym boostem w zawodowej karierze było zmienienie firmy na 3000 osób gdzie byłem zwykłym inżynierem na mini managerskie stanowisko w startupie na 20 osób w której mialem pod sobą 4 osoby. Po 4 latach startup zatrudnia 150 osób, ja dostaje jakieś trzy razy tyle ile na początku i jestem trzecią osobą w firmie jeśli chodzi o decyzyjność plus mam miłe dla oka “C” przy nazwie stanowiska. Bycie early
  • Odpowiedz
@MokebeSenegal1488 no to już wiesz, pytanie na ile się czujesz pewnie że będziesz potrafił udowodnić że będziesz coś warty. Ja bym nadal forsował bo to nie jest tak, że okazje do wykazania się przychodzą często. Ja innych propozycji niż ta jedna nigdy nie miałem.
  • Odpowiedz
@aspk nie wiem gdzie tu widzisz związek, z mojej strony nie ma tu żadnego protekcjonalizmu czy złośliwości. OP równie dobrze może być trzy razy wyżej niż ja jeśli chodzi o zarobki, dylematy w mojej rozkminie są związane w etapem kariery, a nie z pieniędzmi.
  • Odpowiedz