Wpis z mikrobloga

Przeczytałem wpis juleczki cieszącej się, że w krajach arabskich występują wydzielone strefy dla kobiet, gdzie mężczyźni nie mogą wchodzić.

Tylko, że to jest tak, że to kobiety nie mogą ich opuszczać xD by nie przeszkadzać mężczyznom.

To tak jakby cieszyć się, że getto żydowskie premiuje strefy tylko dla żydów XD
#bekaztwitterowychjulek #bekazlewactwa
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko, że to jest tak, że to kobiety nie mogą ich opuszczać xD by nie przeszkadzać mężczyznom.


@vealen0 I tak, i nie. W niektórych krajach muzułmańskich w knajpach czy na kąpieliskach są strefy rodzinne i męskie. W rodzinnych mogłem przebywać, bo byłem z żoną. Co więcej niekiedy przebywaliśmy w strefie męskiej, choć obsługa knajp proponowała nam rodzinną. I robili to raczej dla naszej wygody, a nie z tego powodu, że żona gorszyłaby innych bywalców.

W meczetach zwyczajowo jest "babiniec", ale też puszczali moją żonę do części meskiej - choć my byliśmy turystami, więc wiadomo, że mamy inne prawa (pozwalali nam na więcej).
  • Odpowiedz
bo tam jest aborcja, a u nas nie.


@WielkiNos: co prawda ukamienowanie to szybki sposób na aborcję, ale idzie za tym wysokie ryzyko powikłań, np. rozłupana czaszka ciężarnej.
  • Odpowiedz
@Plp_ tylko tam prawo jest bardziej restrykcyjne niż u nas. Jedynie w Turcji i Tunezji jest aborcja na życzenie, ale już widzę jak jest to dla widzimisię juleczek, a nie dlatego, że facet by wolał np. syna.
  • Odpowiedz
  • 1
@BenAli O fajnie dowiedzieć się dokładnych informacji.

nie ukrywam, że cytowane zdanie pod publiczkę wjechał jako hiperbola, w końcu to wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak napisałeś, nawet w krajach muzułmańskich nic nie jest zerojedynkowe, dodatkowo zależy na jakiego strażnika się trafi itp. Jednak tak jak zauważyłeś kobiety jednak mają troszkę gorzej, szczególnie lokalsi.

Bardziej podkreślałem głupotę juleczek z twittera :D
  • Odpowiedz
Bardziej podkreślałem głupotę juleczek z twittera :D


@vealen0 Oczywiście. Nie wytrzymałyby 5 minut jako zwykłe muzułmanki w tamtejszej społeczności. Bo im się wydaje, że to jak są traktowane jako białe turystyki w Dubaju to standard.
  • Odpowiedz
że w krajach arabskich występują wydzielone strefy dla kobiet


@vealen0: dokładnie, szczególnie dla tych wszystkich prostytutek tam których praca jest rzekomo nielegalna xdxd
Kraje arabskie to XD dla integralności. Niesamowita kryminalność rodzin które są dorwane do koryta "królów", ukrywanie przestępców i dawanie im możliwości życia w luksusach itp
  • Odpowiedz
@vealen0

Tylko, że to jest tak, że to kobiety nie mogą ich opuszczać xD by nie przeszkadzać mężczyznom.


W sensie jak kobieta w kraju arabskim wejdzie sobie do strefy dla kobiet w autobusie czy na siłowni to ją tam zamykają i już nie może wyjść?
  • Odpowiedz
@vealen0: to nie jest tylko do durnych Julek zawężone niestety. W Hameryce na uczelniach są "safe spaces" tylko dla kolorowych, albo eventy tylko dla nich i w grobach za wentylator robią, tak szybko się obracając, prawdziwi bohaterowie, którzy walczyli o to, żeby czarni i biali w USA mogli się razem uczyć... A te głąby się z gett organizowanych włanym sumptem jeszcze się cieszą.
  • Odpowiedz
@vealen0: Ale fajnie byłoby znać kontekst tego wpisu. Podam przykład mojej żony, która w tamtym roku pracowała w Dubaju (promocja polskiej biżuterii). I mogę ci powtórzyć dokładnie to co napisała ta "Julka" z której się śmiejesz. Też cieszyła się z takich stref. Dubaj i miasta w Emiratach mają bardzo dużo siły roboczej sprowadzanej z pakistanu, bangladeszu i indii (i to nie są arabowie). Na porządku dziennym jest zaczepianie kobiet na
  • Odpowiedz
  • 1
@tomilipin: Dzięki, człowiek uczy się przez całe życie.

Dziwi mnie to, że będąc takim miłym nie wypunktowałeś miliona innych błędów, które u mnie się pojawiły. Braku wielkich liter na początku zdania, stylistyki z podwórka, zdań wielokrotnie złożonych z pogubioną koniunkcją czy chociażby mieszanie kontekstu lub zgubienie polskich znaków.

no cóż, korektor też czlowiek, ale jednak skoro zwraca uwage, to liczylem na poprawna korekte. szkoda
  • Odpowiedz