Wpis z mikrobloga

Sprawa zaginionej na autostradzie Izabeli Parzyszek nie daje mi spokoju. Podczas nocnej zmiany na #csiwykop dotarłem do informacji w jakich przypadkach dopuszczana jest u świadkow Jehowy separacja, w której fizycznie byli Izabela i Tomasz.

1.Świadome zaniedbywanie rodziny pod względem materialnym (1 Tymoteusza 5:8). 2.Stosowanie przemocy fizycznej (Psalm 11:5) 3.Stwarzanie poważnego zagrożenia dla zdrowia duchowego. Bywa, że współmałżonek próbuje zmusić Świadka Jehowy do łamania praw Bożych. W takiej sytuacji nękany partner czasami stwierdza, że separacja jest jedynym sposobem, żeby mógł ‛być bardziej posłuszny Bogu niż ludziom’ (Dzieje 5:29).


https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/poglad-na-rozwod/

Szczególnie jeden z tych powodów rzuca mi się w oczy, z pewnością wiecie który. Nie zostało wymienione, że starszyzna dopuszcza separację, by odpocząć od siebie.

Druga sprawa, to telefony Izabeli tuż po awarii samochodu. Jak wiadomo dzwoniła do męża i do ojca. Ojciec dzwoniąc ponownie dowiedział się, że "nigdzie nie dzwoniła". Słowo "nigdzie" raczej oznacza tu stricte pomoc drogową. Dzwoniła do kogoś, kto mógł ją zapewnić że odbierze ją z autostrady, a później załatwi kogoś kto zholuje pojazd, by nie płacić za lawetowanie, którego koszty bywają olbrzymie jeśli ma się tani pakiet OC. Raczej nie postanowiła spędzić nocy w aucie na autostradzie. Gdyby nie miała kogoś, kto zapewnił ją o pomocy w tej sytuacji, to z pewnością zadzwoniłaby jednak po pomoc drogową.
#zaginieni
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lavinka: Nie chodzi o zdjęcia, ale o opis podawany w gazetach, bo na jednym ze zdjęć od rodziny, na którym stoi na tle bloku, ma swój naturalny, ciemny kolor włosów, tak samo jak na zdjęciu z kamery z dnia porwania. Natomiast w komunikatach miedialnych powielana jest informacja o blond włosach.
  • Odpowiedz
@lavinka: Szkoda słów, widać, że ich stosunek od początku się nie zmienił, tzn. że jak najszybciej chcieliby zamieść sprawę pod dywan. Jeśli nie mają kompetencji do należytego wykonywania swoich służbowych obowiązków, to od czego oni właściwie są?
  • Odpowiedz
Plot twist: izabela nie istnieje. Mąż ma schizofrenie i wymyślił sobie żonę.

A tak na poważnie, to ciekaw jestem jaką rolę tutaj odegrał ten zbór SJ... 🤔 Ponoć wszyscy włączyli się w poszukiwania, ale wg mnie równie dobrze mogli ją zamordować, zwłaszcza biorąc pod uwagę opowieści tej niby-ciotki tygrysicy o usuwaniu zgniłego jabłka, żeby nie zepsuło reszty w koszu.... [ https://wydarzenia.interia.pl/dolnoslaskie/news-poszukiwania-izabeli-parzyszek-niespodziewana-wiadomosc-od-c,nId,7759705 ]
  • Odpowiedz
@Farhor: co to w ogóle jest xD

Jak pan myśli, co spotkało żonę, ma pan jakieś hipotezy? - dopytujemy. - Jest wiele hipotez i najgorsze jest to, że każda może być prawdziwa. Chociaż teraz bym się składniał, że tam mogło się wydarzyć coś niefajnego - opowiada.

To ma być odpowiedź zatroskanego męża? xd

O postać tajemniczej cioci pytamy męża Izy. - Dowiaduję się tego od was. Być może Iza miała jakąś ciocię, ale ja tego nie wiem - mówi. - ta kobieta podaje się za siostrę mamy Izy. Mama Izy miała siostrę? - dopytujemy. - Może miała, nie wiem
  • Odpowiedz
@Celsus: No, te odpowiedzi męża to jest coś nieprawdopodobnego. Albo jej nienawidzi i wie co się stało, albo ma ją i jej los totalnie w dupie, sądząc po takich tekstach:

Chociaż teraz bym się składniał, że tam mogło się wydarzyć coś niefajnego

Czyli mam rozumieć, że mąż nie wiedział nawet czy matka jego żony ma siostrę? I to w dodatku w środowisku tak hermetycznym jak ŚJ? Przecież to śmierdzi na kilometr.


Zgdadzam się. Ludzie takie rzeczy więdzą o swoich rodzinach, na wczesnych etapach związków. Co dopiero w
  • Odpowiedz
Jest grupka na FB, gdzie ludzie też dywagują na ten temat
grupa FB o zaginięciu

Bardzo mi się spodobała hipoteza jednego z udzielających się tam:

Z dostępnych dotychczas informacji najbardziej prawdopodobna jest hipoteza że to zniknięcie z premedytacją Pani Izabeli, dodatkowo związane z ucieczką przed osobą/osobami, przez których była śledzona/czuła zagrożenie. Przesłanki:
  • Odpowiedz