Wpis z mikrobloga

#frajerzyzmlm #gamechangers
Jeżeli zastanawiasz się nad wstąpieniem do gamechangers lub jakiejkolwiek innej grupy działającej w "biznesie online" i zostanie milionerem/milionerką, to ten post jest dla Ciebie.
(dotyczy również: Aloesowych petard, Diamentowych orchidei i wszystkich innych Prostatusów)

Według danych z raportów income disclosure statements (info o zarobkach) firm które działają w branży MLM, jedynie 1-5% na szczycie zarabia pieniądze na poziomie wyższym niż minimalna krajowa - reszta zarabia śrubki, albo wręcz dokłada do biznesu zakładając, że żeby utrzymać status partnera z reguły trzeba co miesiąc coś kupować albo opłacać subskrypcję.
Nie mówimy tutaj o jakimś jednym konkretnym MLM, tylko o wszystkich które opublikowały raporty.

I tutaj od razu zaznaczam, że nie twierdzę, że nie da się zarobić w MLM. Da się, ale trzeba być na szczycie piramidy, albo bardzo blisko tego szczytu, a Ty mój drogi/moja droga ( ͡° ͜ʖ ͡°), jeżeli zostałeś zwerbowany przez instagrama, whatsappa albo w makdonaldzie, to bądź pewien, że na szczycie nie jesteś.

Twoje życie, Twoje pieniądze. Najwyżej spędzisz trochę quality time z bandą fałszywych ludzi, którzy na insta udają milionerów, a wymieniają się we czwórkę jednym starym macbookiem byle cyknąć sobie fotkę.
W Polsce każdy jest zobowiązany rozliczać się z dochodów z urzędem skarbowym. Zanim zaufasz komuś, kto podaje się za milionera - poproś go o pokazanie PIT za zeszły rok, albo od brokera (broker też ma obowiązek wystawić Ci PIT za ubiegły rok).
Zrób to, poproś o PIT - zobaczysz jak nagle zmieni się ton rozmowy XD

Pozdro, trzymajcie się tam w tych strukturach XD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jonasz787: sorry, nie kupuję tego. Brzmisz jak typowy zawistny hejterek. Mój lider zarabia kokosy i obiecuje to samo i mnie. Jeżeli ktoś szuka rzetelnych, sprawdzonych źródeł, niech swoje poszukiwania ograniczy do osób, które działają w tej branży, a nie opiera się na wpisach anonimowych teoretyków, którzy nawet nie pokażą swojej twarzy. Taka typowa gadka mało ambitnej osoby z jednym źródłem dochodu, która nie wykorzystuje wielu możliwości zarabiania XXI wieku.

(
  • Odpowiedz
  • 5
@czlowiekbozy: Z tym "dostaje" to bym tak nie szarżował :D Owszem firma zapłaci kilka rat leasingu dopóki utrzymujesz się na powierzchni, ale źródełko nowych bambusów szybko wysycha i zostajesz sam z leasingiem, albo zwracasz furę (chyba ta pierwsza opcja)
  • Odpowiedz
@jonasz787: @jonasz787
W zdecydowanej większości tych mlmów które zachęcały mercedesem za wyniki, nie dostawało się mercedesa. Za dobre wyniki można go było wynająć od firmy na określony czas (zazwyczaj 3 miesiące), z możliwością przedłużenia jeżeli wyniki się utrzymają.
Cena jaką trzeba było zapłacić za ten wynajem była bardzo zbliżona (a czasem nawet wyższa) jak standardowy wynajem długoterminowy.
Co gorsza, trzeba było się zgodzić na te szopki i cyrki z
  • Odpowiedz