Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

ale mam po dzisiejszym #ama bekę z lewaków co zarzucają argument nieporadności i jak będzie #knp rządzić. Niezła beka z mózgów wypranych socjalizmem co zczaić nie potrafią że odcięcie gospodarki od polityki i sejmu powoduje że nie ma czegoś takiego jak rządzenie gospodarką przez partie polityczne. Co więcej na wolnym rynku rządzą konsumenci czyli prawie 40 milionów Polaków a nie banda małp zwanych posłami.

#bekazlewactwa co zadaje pytanie jak będzie #knp rządzić. No cóż ciężko lewków o intelekt posądzać więc nie dziwi mnie, że nie są w stanie wyskoczyć z pudełka ideologicznego zwanego gospodarka cenralnie sterowana, którą trzeba jak najszybciej zlikwidować.
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Baron_Al_von_PuciPusia: przemysł zbrojeniowy prywatyzacja, w MON byłby pewnie gen. Petelicki ale cóż, a teraz to nie wiem kto jest konikiem JKMa ale pewnie jakiś gen.

trzeba oddzielić władzę ustawodawczą od wykonawczej, MON to wykonawcza

a rozwój armii to ja widzę tak, dajesz specom od zbrojeń zadanie, jakie uzbrojenie żeby wytrzymać agresję Rosji jak nadłużej, zresztą jak dobrze wiesz to się dynamicznie zmienia i trzeba na bieżąco sxpiegować innych i dostosowywać
  • Odpowiedz
  • 0
@bruceivins: bredzisz jak potłuczony, demokracja ważona właścicielska działa w Polsce od 1994 roku ( ustawa o własności lokali ) i to doskonale sprawdzające się rozwiązanie, przeczytaj sobie ustawę to wtedy pogadamy
  • Odpowiedz
  • 0
@stjimmy: szkoły mają być prywatne a to oznacza że to nie będzie już problem gminy, więc mogą im spaść przychody, wy naprawdę jesteście ostro ograniczeni i cały czas siedzicie w pudełku o nazwie socjalizm gdzie ludzie są dziećmi za które rodzic zwany państwem będzie wszystko robił, żałosne, kraj nieudaczników się nam robi, upadek cywilizacji
  • Odpowiedz
@franekfm: Co TY pieprzysz? Jaki szpital? Odnosiłem się do tych słów

"A kogo będę mógł pozwać, jeśli w sklepie sprzedadzą towar niezgodny z umową? Jak udowodnię, że taki sklep w ogóle istniał? W jaki sposób będzie odprowadzany Vat, skoro sklep prawnie nie ma żadnego umiejscowienia?"
  • Odpowiedz
@franekfm: I jak udowodnisz, że jego sklep istniał, skoro

1. nie wystawi ci żadnego paragonu VAT, bo po prostu nie ma VATu,

2. będzie twierdził, że taki sklep nie istniał

3. jeśli da ci jakiś kwit z jego podpisem, powie, że to nie jest jego podpis?
  • Odpowiedz
Zdaje się USA nie ma z tym problemów a tam zbrojeniówka prywatna


@franekfm: Akurat przykład USA i ich zbrojeniówki jest kiepski bo tam w żadnym wypadku nie ma czegoś takiego jak wolny rynek. Ograniczenie dostępu firm z poza USA, ukryte dotowanie spółek poprzez zakup sprzętu, który niekoniecznie wojsku jest potrzebny, ale utrzymuje miejsca pracy, silne lobby zbrojeniowe działające na władze.

jak Ruski przejmą fabrykę zbrojeniową, to znaczy że jesteśmy gospodarcze cieniasy i w bezpośrednim starciu by nas i tak
  • Odpowiedz
@franekfm: Daruj sobie to obrażanie ludzi, bo nie tak się prowadzi dyskusję - mam na myśli to, że żeby utrzymać instytucję zwaną państwo część podatków musi istnieć - tak aby utrzymać infrastrukturę, zbrojeniówkę wojsko, czy placówki zagraniczne. Rząd centralny pieniędzy z powietrza nie weźmie - rozumiem, że za policję, wojsko itd bierze odpowiedzialność rząd - aby utrzymać te instytucje potrzebne są pieniądze - w federacyjnym modelu państwa gmina odda określony
  • Odpowiedz
  • 0
@Desperated: słuchaj, prawo nie może chronić głupoty, bo chronione się rozprzestrzenia i niestety w dłuższej perspektywie przekłada się na jakość życia, czyli za jakiś czas będzie pełno debili, którzy nie są w stanie wykonać produktów czy usług dobrej jakości, toteż za niedługo większość będzie gównianej jakości. Lewactwo ma pomysł wprowadzenia ton regulacji i papierków. To wiąże się z toną biurokracji, która kosztuje, w dodatku napędza tą pętlę ochrony głupoty. Skutek
  • Odpowiedz
  • 0
@stjimmy: podatek od nieruchomości, ale NIE dochodowe, dopóki w UE to VAT a po ewentualnym wyjściu likwidacja VAT i podatek pogłówny na wojsko bo masz wybór albo do wojska albo na wojsko
  • Odpowiedz
  • 0
@bruceivins: ta ustawa to uproszczony model, wynajmujący nie mają prawa głosu, tak samo goście w domu powinni się dostosować do zasad właściciela, wszelkie zadłużenia na hipotekę lokali.

Wtedy demokracja jest mądra bo jest odpowiedzialność, demokracja bez odpowuedzialności majątkowej to taka co by tylko brała a płaci niech ktoś inny, dlatego w Polsce jest tak #!$%@?, zadłużanie i rozdawnictwo - bo jest demokracja bez odpowiedzialności.

jak masz właścicielska to za długi
  • Odpowiedz