Wpis z mikrobloga

To już czwarty tydzień odkąd jestem na żywieniu optymalnym. W ciągu kilku dni napiszę jakie zmiany zaobserwowałem na sobie, a tymczasem wrzucam przepis na pyszne jedzonko, które przeczy tezom, że na tej diecie żre się sam smalec i popija śmietaną ;), Przepis na kalafior z brokułami w serowym sosie. Za kalafiorami nie przepadam, dlatego zdziwiłem się jak się okazało, że wyszła naprawdę dobra szama.

Jak zrobić?

1. Gotujemy lub "parujemy" w parowarze (lepsza opcja) kalafior oraz brokuły tak, by były lekko twardawe i rozdzielamy na różyczki (ja zrobiłem to przed gotowaniem ze względu na mało pojemny gar - wyszło ok). W międzyczasie ścieramy rzodkiewki na tarce o dużych oczkach.

2. Z masła oraz mąki robimy białą zasmażkę i dodajemy do tego zimną śmietankę, powoli ją rozprowadzając. Dodajemy starty żółty ser, rzodkiewki, musztardę, curry, gałkę muszkatołową (ja nie dałem, bo nie miałem), sól oraz pieprz. Mieszamy i gotujemy 4 minuty.

3. Po tym czasie wkładamy kalafior i brokuły i gotujemy na małym ogniu 10 minut, uważając by nie rozgotować kalafiora i brokuły (dla mnie to były próżne ostrzeżenia :P).

4. Na koniec dodajemy śmietanę oraz roztrzepane jajka. Całość mieszamy i minimalnie podgrzewamy tak, by było ciepłe, ale by nie ściąć żółtek. Ten punkt osoby, które nie są na diecie optymalnej, myślę, że mogą opuścić.

Jeśli ktoś chciałby zrobić i później odgrzewać to danie, to trzeba pamiętać wtedy o tym, by krócej poddawać obróbce technicznej brokuły oraz kalafior, bo się rozwalą tak jak na poniższym zdjęciu (aczkolwiek jak się przegryzie - jest smaczniejsze).

Potrawy wychodzi 2 kg (ja robiłem trochę ponad połowę, na dwie porcje), ale podaję makrosy na 100 g:

Białko: 5 g

Tłuszcze: 15,3 g

Węglowodany: 2

#zycienatlusto #dieta #odzywianiekoksa #jedzenie
Gorasul - To już czwarty tydzień odkąd jestem na żywieniu optymalnym. W ciągu kilku d...

źródło: comment_opupZmOgcAGSLI69gGfZNXyz01wlBw5u.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@emdzi: Bo pierwsze zdjęcie jest po tym jak już odgrzewałem, stąd protip. Przy pierwszym wyglądało lepiej.

@kamdz: @pi0tr:Kwaśniewskiego/wysokotłuszczowej - używam zamiennie. Jak dla mnie opcja z optymalnym - jest jak na razie trafna :)
  • Odpowiedz