Wpis z mikrobloga

#paryz2024 co mi się podoba na tych igrzyskach to umiejscowienie dyscyplin. Chyba pierwszy raz miasto tak genialnie potrafiło „sprzedać” swoje atrakcje. Zamiast nudnych stadionów, mamy zawsze jakiś lokalny smaczek, czy to Luwr, czy Wieżę Eiffla. Dużo lepsza promocja miasta iż nudne finisze na stadionie, brawo.

miki4ever - #paryz2024 co mi się podoba na tych igrzyskach to umiejscowienie dyscypli...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla kogoś kto lubi sztukę i architekturę Paryż będzie ucztą.


@Wwolt: Sztuka ginacej cywilizacji. Ta nowa importowana "cuwilizacja" jedyna sztuke jaka moze zrobic to sztuka klocka plynacego Sekwana.
  • Odpowiedz
w każdym mieście jak jest jakiś maraton ulicami miasta to ludzie beczą, że KWIIIIIIK NIE POJADE AUTEM!!!! Wyobraź sobie teraz kwik mieszkańców Paryża xD


@liga: Po Paryżu tylko masochiści jeżdżą autami.
  • Odpowiedz
@miki4ever No nie do końca to dobre dla samych sportowców.
Były zatrucia po pływaniu w Sekwanie, były absurdy jak upadki w wyścigu kolarskimi po kostce brukowej.
Więc raczej priorytetem powinno być bezpieczeństwo sportowców, a nie własne atrakcje.
  • Odpowiedz
były absurdy jak upadki w wyścigu kolarskimi po kostce brukowej.


@Rozgryzacz: Ciekawe co będzie jak dowiesz się, że 2 najbardziej popularne wyścigi jednodniowe w kolarstwie szosowym odbywają się na kostce brukowej, a finał TdF kończy się na Polach Elizejskich, co to są też z kostki brukowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@lecho182 No właśnie się dowiedziałem. Co kolarstwo szosowe ma z kostką brukową? Kolarstwo górskie ok. Rozumiem o widowiskowosc miejsc, ale wyobraź sobie kolarstwo torowe i połowę toru z kostki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rozgryzacz: A to szosa musi być koniecznie z asfaltu? Nawierzchnia drogi może równie dobrze być z betonu czy właśnie z kostki. Na jednym etapie TdF w tym roku były nawet odcinki ze żwiru.
  • Odpowiedz