Wpis z mikrobloga

Na gównej znowu sraka z powodu pomysłu na ceny wody - bardzo słusznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie powinno być tak, że podczas suszy bogole sobie wylewają hektolitry wody na swoje zasrane trawniczki, a ty biedaku oszczędzaj xd
Pomysł pierwszego m3 za złotówkę i kolejnych dwóch tańszych, to tylko ukłon w stronę zwykłych szaraków, no ale to trzeba mieć te 2 zwoje mózgowe* ( ) Wylewacie ponad 100l wody codziennie na osobe żeby Wam nie wyszło taniej? Wątpie. Standardowe zużycie w Polsce to ~60l i na tyle projektuje się np. sieci wodociągowe.


#bekazpodludzi #bekazprawakow
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WyrobMacznoJajeczny ostatnio się u mnie na lokalnej grupie na fb zlecieli bo woda podrożała o 2zl za metr. Jak napisałam, że bardzo dobrze, może wszyscy przestaną tyle podlewać ogródków to się ogarną. Dla mnie powinni zakazać używania wody pitnej do ogrodu.
  • Odpowiedz
@Lonate: Wiesz co, ja akurat wczoraj zwiedzałem stacje uzdatniania wody i powiem Ci, jak sobie uświadomisz jaka to jest droga i potężna infrastruktura to jest szok.
Przejechać np. autem ~40km to się wydaje szmat drogi, a np. rurociągów pod nami są tysiące kilometrów w postaci sieci + przesył do oddalonych miejscowości, na każde #!$%@?. To wszystko trzeba zbudować i tą wode przepompować. A to kropla w morzu.
Ozonatory, filtry, substancje
  • Odpowiedz